Hrvatska praktički osigurala polufinale!

Hrvatski rukometaši stigli su do pete uzastopne pobjede na Svjetskom rukometnom prvenstvu! Protiv borbenih Šveđana Kauboji su slavili rezultatom 30:26 i tako praktički osigurali plasman u polufinale!

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Hrvatski rukometaši bez greške su obavili posao u svojoj skupini B. Nakon Koreje, Kuvajta, Kube i Španjolske pala je i neugodna Švedska , i to nakon fenomenalne utakmice u kojoj su svi pravi ljubitelji rukometa mogli istinski uživati.

Červarovi igrači odigrali su još jednu gotovo savršenu utakmicu, s pregršt raspoloženih borbenih igrača u igri i dva fantastična golmana, koji su zaustavljali Šveđane kad je bilo najvažnije. No, za razliku od Španjolaca, koji su kapitulirali već na samom početku utakmice, Šveđani su se žestoko borili i prijetili Kaubojima sve do same završnice utakmice.

Prvo poluvrijeme igralo se gol na gol. Nitko nije mogao stvoriti prednost veću od dva razlike. Držali su nas tada Balić i Lacković svojim golovima, a na drugoj su strani opasni bili  Doder i Larholm. Fantastičnim pogotkom s deset metara Blaženka Lackovića u posljednjoj sekundi naši su na odmor otišli s prednošću 14:13.

U drugom dijelu Šveđani su pokleknuli na samom početku i uz pomoć fanatične splitske publike i fenomenalnog Loserta Kauboji su otišli na 20:15, nakon čega je bilo lakše igrati. No, sjajni Doder držao je Šveđane u igri, koji su 15 minuta prije kraja smanjili prednost i potpuno se vratili u utakmicu.

Tada je uslijedio razdoblje čeličnih obrana, u kojem su obje reprezentacije igrale fantastično u defanzivi. No, u samoj završnici iskustvo je prevagnulo na hrvatsku stranu. Briljantni Čupić, Hrvatin, Vori i Domagoj Duvnjak potpuno su slomili Švedsku i u zadnjih pet minuta Hrvatska je otišla na nedostižnih 6 razlike. Kauboji su tako stigli do pete uzastopne pobjede, u najboljoj utakmici koju smo imali prilike gledati u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva.

Ivan Čupić proglašen je najboljim igračem utakmice, a bio je i najbolji strijelac sa 8 postignutih golova. Dečko je jednostavno fenomenalan, riječ je o velikom sportašu. Duvnjak i Lacković zabili su po četiri gola, a Alilović se istakao s 12 obrana, s tim da je i Losert pridodao par bitnih početkom drugog dijela.

Hrvatska je tako osigrala prvo mjesto u skupini B i s 4 boda odlazi u završnicu, gdje će Kauboji igrati s jakom Francuskom, osrednjom Mađarskom i slabom Slovačkom. Samo jedna pobjeda bit će dovoljna u drugom krugu da osiguramo polufinale, što sigurno neće biti problem uz ovakvu igru. Valja reći da su nam sljedeći protivnici, Mađarska i Slovačka, puno slabiji od Koreje, Španjolske i Švedske. Ne treba ih podcijeniti, ali sad se puno lakše diše i možemo s mnogo optimizma iščekivati samu završnicu turnira.

Hrvatska reprezentacija večeras se protiv Švedske oprostila od splitske publike. U prvih pet utakmica turnira atmosfera stvorena u Splitu bila je nezaboravna i rado ćemo se uvijek sjećati Spaladium Arene. Kauboji će svoj put ka vrhu nastaviti u Zagrebu, u velebnoj Areni Zagreb, gdje će atmosfera sigurno biti jednako vatrena. A uz takvu podršku teško će itko zaustaviti Hrvatsku...

Tijek utakmice:

Kraj - gotovo je! Fenomenalna utakmica! Svaka čast Kaubojima, ali i Šveđanima! Fanastičan rukomet su imali prilike gledati navijači u Spaladium Areni i što je najvažnije, Hrvatska je nastavila pobjednički niz na putu do svjetske titule!

30:26 Lacković s deset metara potvrđuje pobjedu!

29:25 Arrenius konačno zabija svoj prvi gol, ali kasno je za Švedsku

29:23 Hrvatin posprema loptu iz mrežu u kontre! Gotovo je, pet minuta prije kraja!

28:23 Čupić zabija iz jako teške pozicije!

27:22 Čupić!!!!! Još jedna kontra, još jedan pogodak!!! Sjajna igra naše obrane

26:22 Vori pogađa s crte nakon sjajne asistencije Duvnjaka!

25:21 Čupić iz kontre!!!! Imamo +4!!!

24:21 Domagoj Duvnjak!!! Sjajan gol u teškim trenucima kad nije bilo lako probiti obranu

23:21 Vori na silu puca, upropaštava akciju, a Doder iz kontre smanjuje

23:20 Čupić iz sedmerca prekida dugi golgeterski post Hrvatske. Sad je obrana bitna..

22:19 Dalibor Doder još jednim niskim udarcem smanjuje hrvatsku prednost

22:18 Duvnjak zabija od golmanovih leđa!

21:17 Hrvatin zabija nakon što smo stvorili višak s igračem više

20:17 Lenartsson zabija iz sedmerca, a onda i iz kontre

20:15 Domagoj Duvnjak!!!! Fantastično! Imamo +5!

19:15 Gojun je presjekao loptu, otrčao u kontru i zabio svoj prvi gol na SP-u!

18:15 Domagoj Duvnjak konačno zabija svoj prvi gol, i to s igračem manje!

17:14 Vori gol na asistenciju Duvnjaka! Perfektna akcija!

16:14 Valčić pogađa!

15:14 Metličić! Siloviti udarac s devet metara!

14:14 Doder otvara poluvrijeme fenomenalnim golom

Poluvrijeme - fantastična utakmica u Splitu! Hrvatska igra gotovo jednako dobro kao jučer protiv Španjolske, ali Švedska je izvrstan protivnik i sigurno se neće predati do kraja utakmice

14:13 Lacković u posljednjoj sekundi prvog dijela zabio superpogodak s deset metara

13:13 Kallman! Izvrstan gol švedskog gorostasa s lijevog krila

13:12 Čupić!!!! Izvrstan gol s desnog krila!

12:11 Lacković se diže i probija Palicku!

11:11 Kallman zabija prvi svoj gol, ali kakav! Sjajna rotacija

11:10 Čupić iz sedmerca vraća prednost Hrvatskoj

10:10 Larholm se diže i puca nisko. Neobranjivo

10:9 Lacković pogađa i imamo igrača više!

9:8 Ivano Balić sjajno zabija! Vodimo!

8:8 Ivano Balić koristi neopreznost švedske obrane!

7:8 Doder je strašan strijelac! Ubija Alilovića!

7:6 Alilović brani sedmerac, Čupić lobom zabija s krila!

6:6 Čupić iz sedmerca zabija, kojeg je Vori izborio

5:6 Carlen se diže i pogađa nisko s igračem manje! Sjajni Šveđani

5:5 Doder s igračem manje silovito zabija!

5:4 Ivano Balić! Imamo prednost i igrača više!

4:4 Hrvatin zabija iz kontre! Hrvatska izjednačuje!

3:4 Tonči Valčić nalazi rupu u obrani, prolazi i zabija

2:4 Larholm na silu prolazi kroz cijelu našu obranu i zabija

2:3 Larholm strahovito zabija s deset metara

2:2 Vori posprema jedan odbijanac!

1:2 Anderson zabija uz pomoć bloka..to se rijetko viđa u rukometu

1:1 Golčina Dalibora Dodera!

1:0 Goool Metličića za otvaranje utakmice!

Sve je spremno za početak još jedne spektakularne utakmice u Spaladium Areni! Hrvatska juri petu uzastopnu pobjedu koja otvara vrata polufinala...

Sastav Hrvatske: Venio Losert, Mateo Hrvatin, Ivano Balić, Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković, Vedran Zrnić, Igor Vori, Denis Špoljarić, Petar Metličić, Denis Buntić, Tonči Valčić, Mirko Alilović, Ivan Čupić, Dalibor Anušić