Srpski tenisač Novak Đoković ima mnoge rekorde iza sebe (neke bitnije, neke manje bitne) za koje mnogi kažu da nikad neće biti skinuti. Ipak su u krivu. Jučer je i službeno jedan od njih skinut.
Najbolji tenisač svijeta Jannik Sinner ostvario je 32. pobjedu u nizu na Masters 1000 turnirima pobijedivši u četvrtfinalu Andreja Rubleva sa 6:2 i 6:4 te tako premašio Novakov rekord od 31 pobjede ostvarene od Miamija do Cincinattija 2011. godine.
Velika prilika i za clay slam
Isto tako, Talijan je postao tek drugi tenisač u povijesti upravo od te 2011. koji je na prvih pet Masters turnira odlazio najdalje do polufinala. Prvi je bio Španjolac Rafael Nadal koji je to ostvario u sezonama 2010. i 2011.
Sinner će večeras u polufinalu igrati protiv Rusa Danila Medvedeva protiv kojeg će imati priliku podebljati rekord na broj 33.