Borna imao Đokovića na konopcima, ali nije uspio: Ćorić spasio DEVET meč-lopti, pa pokleknuo!

Nevjerojatna drama odvijala se u meču Đokovića i Ćorića u Monte Carlu.

Borna Ćorić u Monte Carlu (Foto: AFP) Foto: Afp

Nekadašnji svjetski broj 1 Srbin Novak Đoković trebao je čak deset meč-lopti kako bi slomio otpor žilavog Borne Ćorića i sa 7-6 (2), 7-5 svladao hrvatskog Davis Cup reprezentativca u meču 2. kola ATP turnira Masters 1000 serije u Monte Carlu.

Početak meča prošao je u Ćorićevom traženju taktike kojom bi se mogao suprotstaviti dvostrukom pobjedniku Monte Carla, u kojem je 21-godišnji Zagrepčanin napravio previše pogrešaka i dopustio Đokoviću da uz 'break' prednosti povede sa 4-1. Međutim, tada je promašaje zamijenio preciznim udarcima na koje je Đoković sve rjeđe pronalazio odgovore, a rezultat je bio Ćorićev povratak u set.

U sedmom gemu je slomio Đokovićev servis, a to isto mogao ponoviti i u 11. gemu. Došao je Ćorić do 15-40, preciznim bekhendom izbacio Đokovića iz terena i ostalo mu je samo pogoditi jednostavnu forhend paralelu. No, Borna je promašio i prebacio cijeli teren, a Đoković takav dar iskoristio za povratak. Naš je tenisač loše odigrao 'tie-break' nastavljajući darivati suparnika promašajima pa je nakon 64 minute prvi set otišao na Đokovićevu stranu.

I drugi set je loše počeo za Ćorića. Odmah je izgubio servis, već u sljedćem gemu vratio zaostatak, ali u trećem gemu propustio 40-0. S pet uzastopnih poena Đoković je stigao do novog 'breaka'.

Borna spasio čak devet meč lopti

Iako je u devetom gemu Đoković stigao na prag pobjede i imao dvije meč-lopte (15-40), Borna Ćorić je još jednom pokazao ogromnu borbenost te nanizao četiri poena za nastavak dvoboja. U desetom gemu srbijanski tenisač je imao 40-0, ali je propustio nove tri meč-lopte i dopustio Ćoriću da dođe do prilike za 'break'. No, tada je Đoković pokazao i svoje drugo lice pogodivši neobranjiv servis.

No, nakon više od 11 minuta igre u gemu i još četiri Đokovićeve prednosti koje je uspio neutralizirati, 21-godišnji Zagrepčanin iskoristio je drugu 'break-loptu' u gemu i došao do izjednačenja na 5-5.

Takav rasplet nije Đokovića izbacio iz takta. Nastavio je igrati u istom ritmu i strpljivom taktikom, čekajući Ćorićeve pogreške, došao do četvrtog 'breaka' u meču. Nakon dva sata i 16 minuta borbe te devet propuštenih meč-lopti, Novak Đoković je iskoristio desetu priliku za završetak meča i prolaz u osminu finala, gdje ga čeka Austrijanac Dominic Thiem.

ATP Monte Carlo - 2. kolo

Novak Đoković (Srb/9) - BORNA ĆORIĆ (HRV) 7-6 (2), 7-5

Karen Hačanov (Rus) - Gilles Simon (Fra) 6-2, 6-2

Philipp Kohlschreiber (Njem) - Albert Ramos-Vinolas (Špa/15) 6-4, 6-2

Roberto Bautista Agut (Špa/11) - Feliciano Lopez (Špa) 6-3, 7-6 (5)

Jan-Lennard Struff (Njem) - Fabio Fognini (Ita) 6-4, 6-2

Kei Nishikori (Jap) - Daniil Medvjedev (Rus) 7-5, 6-2

Novak Đoković - Borna Ćorić 7:6 (7:2), 7:5

• 0:0 Krenuo je meč koji svojim servisom otvara Novak Đoković
  • 1:0 Đoković nakon gotovo 10-minutnog gema osvaja svoj servis i vodi na otvaranju meča. Ćorić je propustio jednu break-loptu!
  • 1:1 I Ćorić je morao spašavati break-loptu, ali je to uspješno napravio i poravnao rezultat u prvom setu!
  • 2:1 Nakon gotovo 10 minuta borbe u svom prvom servis gemu, Đoković je svoj drugi osvojio bez izgubljenog poena i za svega 60ak sekundi.
  • 3:1 BREAK radi Novak Đoković! Borna je napravio veliku pogrešku kod smasha kojim je poklonio gem Đokoviću.
  • 4:1 Đoković potvrđuje break i vodi s 4:1 u prvom setu. Najgore u cijeloj priči je da izgleda jako, jako dobro!
  • 4:2 Uz manje probleme Borna Ćorić zadržava svoj početni udarac i ostaje u prvom setu.
  • 4:3 BREAK Borna Ćorić! Vraća se u prvi set u potpunosti naš tenisač!
  • 4:4 Borna osvaja gem bez većih problema i poravnava rezultat na 4:4
  • 5:4 Đoković bez izgubljenog poena drži svoj servis i natjerao je Bornu da servira za ostanak u prvom setu!
  • 5:5 Hladan ko špricer! Za samo 72 sekunde Borna je osvojio gem za ostanak u prvom setu!
  • 6:5 Kakva šteta... Ćorić je imao dvije break-lopte, a prvu je, nakon što je Đoković već ispao iz poena i ostao na jednoj strani, ničim izazvan poslao izvan terena. Borna će ponovno servirati za ostanak u prvom setu.
  • 6:6 Tie-break!
  • Tie-break 2:1. Đoković dolazi do mini-breaka!
  • Đoković ima 4:1 u tie-breaku
  • Raspad sistema u tie-breaku kod Borne. Đoković je na dva poena od seta
  • 7:6(7:2), 0:0 Đoković osvaja prvi set rezultatom 7:2 u tie-breaku! Borna je odigrao jako loše, promašio nekoliko laganih lopti i u jednu ruku pomogao Noletu da upiše prvi set u svoju korist.
  • 7:6, 1:0 BREAK! Đoković oduzima seris Borni odmah na početku seta i vodi 1:0.
  • 7:6, 1:1 Borna uzvraća breakom! Đoković isto ponešto poklonio za 1:1
  • 7:6, 2:1 Borna je nakon breaka imao 40:0 na svom servisu, ali je Đoković napravio novi break i poveo s 2:1.
  • 7:6, 3:1 Đoković ovoga puta potvrđuje break i vodi 3:1 u drugom setu.
  • 7:6, 3:2 Ćorić uz manje probleme drži svoj servis i ostaje u drugom setu. No, još uvijek mora juriti break zaostatka za Đokovićem.
  • 7:6, 4:2 Đoković drži svoj servis nakon što je zamalo prokockao 40:0. Borna je do izjednačenja stigao nakon sjajnog loba, nakon kojeg mu je iskreno zapljeskao i Novak Đoković!
  • 7:6, 4:3 Ćorić drži svoj servis, iako je Đoković stigao do izjednačenja. Izvukao ga je sjajan servis. Dva gema dijele Noleta od prolaska u 3. kolo
  • 7:6, 5:3 Bez ikakvih problema Đoković drži servis i dolazi na samo gem od osvajanja meča!
  • 7:6, 5:4 Ćorić je izvukao dvije meč-lopte i ostao u meču! Đoković će servirati za prolaz dalje!
  • 7:6, 5:4 Drama u završnici drugog seta! Ćorić je spasio četiri meč-lopte i još je u igri za preokret!
  • 7:6, 5:5 Ćorić je spasio PET meč-lopti Đokovića i napravio break!
  • 7:6, 6:5 Đoković radi novi break i opet će servirati za meč!
  • 7:6, 7:5 KRAJ! Đoković je iskoristio 10. meč-loptu i slavio protiv Borne Ćorić au 2. kolu Monte Carla!