Belgija je u Bruxellesu deklasirala Tunis rezultatom 5:0 i tako na najbolji mogući način zaključila pripreme za predstojeće Svjetsko prvenstvo.
Momčad pod vodstvom Rudija Garcije od prve je minute nametnula žestok ritam i pokazala zastrašujuću ofenzivnu moć koja je u potpunosti razbila obrambene redove gostiju. Mrežu Tunižana rano je načeo raspoloženi Leandro Trossard, a prednost domaćina ubrzo je udvostručio kapetan Kevin De Bruyne, koji je tijekom cijelog susreta maestralno dirigirao igrom u veznom redu.
Tunis se našao u još težoj poziciji u posljednjih pola sata utakmice kada je Ismael Gharbi zaradio izravni crveni karton zbog neopreznog starta, ostavivši svoje suigrače na milost i nemilost razigranim domaćinima. Belgijski izbornik iskoristio je brojčanu prednost i u igru uveo svježe snage, a Jérémy Doku je svojim probojima i asistencijama nastavio stvarati velike probleme gostujućoj obrani.
Dodi Lukebakio postigao je četvrti gol, a točku na i ove dominantne predstave stavio je Nicolas Raskin, koji je u osamdeset sedmoj minuti preciznim udarcem desnom nogom postavio konačnih 5:0 i zapečatio sudbinu nemoćnog Tunisa.
Ova uvjerljiva pobjeda donosi Belgijcima golemo samopouzdanje uoči puta preko Atlantika i prve utakmice u skupini G protiv Egipta. S druge strane, izbornik Tunisa suočava se s ozbiljnim taktičkim problemima jer njegova momčad hitno mora popraviti obrambenu disciplinu kako u teškoj skupini F ne bi doživjela sličan rezultatski potop.