Worley zlatna u veleslalomu, Tini Maze novo srebro

Francuska skijašica Tessa Worley nova je svjetska prvakinja u veleslalomu. U Schladmingu je sa velikom prednošću od jedne sekunde i 12 stotinki slavila ispred Slovenke Tine Maze...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Treće mjesto osvojila je Austrijanka Anna Fenninger sa sekundom i 18 stotinki zaostatka.

U prvoj vožnji 23-godišnja Worley je imala 52 stotinke prednosti ispred tada drugoplasirane Kathrin Zettel, koja je na kraju završila četvrta, 85 stotinki ispred trećeplasirane Fenninger, a sekundu i 9 stotinki ispred četvrtoplasirane Maze.

Vodeća u ukupnom poretku svjetskog kupa (Maze) i sada već bivša svjetska veleslalomska prvakinja iz Garmisch-Partenkirchena drugu je vožnju odvezla puno bolje i uspjela prestići dvije Austrijanke ispred sebe, ali ne i Worley.

Za Francuskinju je to treća medalje na svjetskim prvenstvima, a druga zlatna, nakon ekipnog zlata iz Garmischa prije dvije godine. Tada je ujedno Worley u veleslalomu ujedno osvojila brončanu medalju.(TS)