Fenomenalni Filip Zubčić izveo čudo: Strašnom drugom vožnjom s 21. mjesta stigao do postolja!

Danas se u talijanskoj Santa Caterini vozio treći veleslalom sezone Svjetskog kupa skijaša.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Marco Odermatt je pobijedio, Tommy Ford je drugi, ali priča dana u veleslalomu u Santa Caterini bio je naš Filip Zubčić, koji je završio treći nakon što je prvu vožnju okončao na tek 21. poziciji.

Čudo, pravi sportski podvig izveo je najbolji hrvatski skijaš u drugoj vožnji. Kad je došao red na njega, krenuo je odlučno, u prvom dijelu staze bio nešto rezerviraniji, ali onda je u donjem dijelu otpustio gas, odskijao fenomenalno i prednost pred tada drugoplasiranim Norvežaninom McGrathom povećao na 49 stotinki.

Drugo mjesto pobjeglo za dvije stotinke

Znali smo u tom trenutku da to nije Zubčićeva posljednja riječ, odnosno da će ostvariti lijep napredak u odnosu na prvu vožnju, ali da će ga taj nastup dovesti do mjesta na pobjedničkom postolju - tome se vjerojatno ni sam nije nadao.

U konačnici su stotinke odlučivale. Filip je za pobjednikom zaostao 75 stotinki, drugoplasirani Amerikanac Ford 73, a iza Zubčića su na ostali četvrtoplasirani Švicarac Loic Meillard (+0.78) i petoplasirani Alexis Pinturault (+0.82).

Peto postolje u karijeri

Zubčić je tako na sjajan način zaključio nastupe u Santa Caterini osvojivši treće mjesto nakon subotnje pobjede.

Peti put u karijeri Zubčić se probio do postolja. Sada ima dvije pobjede, dva druga i jedno treće mjesto.

Utrka se prvotno trebala održati u nedjelju, ali je otkazana zbog velike količine novonapadalog snijega.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vode Francuz Alexis Pinturault i Švicarac Odermatt sa po 240 bodova, dok je Zubčić treći s 208 bodova.

U poretku veleslaloma u vodstvu je Odermatt s 240 bodova, dok je Zubčić drugi sa 182 boda. Švicarac Loic Meillard treći je sa 145 bodova.