Tucak poludio na srpskog suca: "Šu*ak jedan, za što mi radimo tri godine, mamu ti je*em bezobraznu!"

Hrvatski vaterpolisti svladali su Grčku u dramatičnoj utakmici.

Ivica Tucak (Foto:Igor Kralj/Pixsell)

Kontroverzna odluka srpskog suca Vojina Putnikovića potpuno je naelektrizirala atmosferu na utakmici Hrvatske i Grčke u četvrtom kolu skupine A vaterpolskog turnira na Olimpijskim igrama.

Na početku posljednje četvrtine, pri vodstvu Barakuda od 11-9, Putniković je našem Matiasu Biljaki dosudio tzv. brutality. Biljaka je isključen do kraja utakmice, a iduće četiri minute Hrvatska je morala igrati s igračem manje, kako u obrani tako i u napadu.

Razlog za ovako drastičnu kaznu bio je i ostao nejasan svima koji su gledali utakmicu. Biljaka je bio u plivanju za loptu i rukom je nehotice pogodio u glavu jednog grčkog igrača, što suci na prvu uopće nisu sankcionirali tako rigorozno. Međutim, uslijedio je pregled snimke na kojem se vidjelo da nije to bilo tako strašno, ali Putniković je dosudio brutality i razjario našeg izbornika Ivicu Tucka.

Grci su se, igrajući konstantno s igračem više, vratili u utakmicu, a Tucak je sredinom četvrte četvrtine pozvao jedan time-out tijekom kojeg se jasno moglo čuti što misli o toj spornoj Putnikovićevoj odluci.

"Onaj violence, za što mi radimo tri godine, šu*ak jedan", povikao je Tucak, zatim i zagrmio prema igračima:

"Dođi ovdje! Dobit ćemo ovu utakmicu, želim ovaj karakter do kraja!"

Između toga, suca Putnikovića je još "počastio" riječima:

"Mamu ti je*em bezobraznu!"

Tuckovu reakciju možete pogledati OVDJE.

Hrvatska na OI 2024: Rezultati svih naših sportaša u Parizu

Vaterpolo OI 2024: Put naših vaterpolista do Srbije, bilo je teško, ali medalja je još slađa

Spektakularna utakmica i velika pobjeda Barakuda: Hrvatska sredila Grčku na Olimpijskim igrama!