Schladming: Hirscher uvjerljivo najbrži, Kolega i Rodeš u drugoj vožnji

Pet hrvatskih skijaša nastupilo je u prvoj vožnji, a dvojica su osigurala drugu.

Elias Kolega (Foto: AFP) (Foto:Afp)

Hrvatski skijaški reprezentativac Elias Kolega imao je 18. rezultat prve vožnje noćnog slaloma u Schladmingu, dok je Istok Rodeš je 27. mjestom izborio nastup u drugoj vožnji.

Neuhvatljiv za konkurente bio najbolji skijaš svijeta Austrijanac Marcel Hirscher koji je prvu postavu na stazi Planai svladao za 52,29 sekundi.

Drugoplasirani Švicarac Daniel Yule zaostao je za 99 stotinki, a trećeplasirani Francuz Alexis Pinturault jednu sekundu za briljantnim Hirscherom. Elias Kolega je za Austrijancem zaostao za 2,55 sekundi, a Istok Rodeš 2,86 sekundi.

Preostali hrvatski reprezentativci nisu bili dovoljno brzi za drugu vožnju. Matej Vidović je sa zaostatkom od 4,53 sekunde imao 44. rezultat, Filip Zubčić je osvojio 47. mjesto sa 4,65 sekundi zaostatka, a Samuel Kolega je zaostao 5,70 sekundi te završio kao 54. među 57 skijaša koji su stigli do cilja prve vožnje.

Među onima kojima to nije uspjelo bio je i Francuz Clement Noel, pobjednik posljednja dva slaloma u Wengenu i Kitzbühelu.

Start druge vožnje je u 20:45 sati.

Slalom u Schladmingu, prva vožnja - 17:45

• Počela je utrka, domaći skijaš Feller starta prvi!
  • Odmah razočaranje za domaće navijače, Feller je pao i nije završio utrku.
  • Dvostruki pobjednik Schladminga Matt prvi je postavio vrijeme - 54,95 sekundi. Imao je malo problema, zamalo je i on ispao...
  • I Clement je ispao! Ako se ovako nastavi, otvara se dobra prilika našim skijašima.
  • Pinturault je novi vodeći, dosad daleko najbolja vožnja. Vrijeme - 53,29.
  • Tribine su eruptirale, niz stazu se spustio Hirscher. Odvozio je maestralno i preuzeo vodstvo sa sekundom prednosti!
  • Nakon nastupa Britanca Davea Rydinga, prvih 10 skijaša odradilo je prvu vožnju. Na vrhu je nedodirljiv Hirscher s 0,99 sekundi prednosti nad Švicarcem Danielom Yuleom.
  • Izredalo se još pet skijaša, nitko nije uspio ugroziti Hirschera, koji je jedini upisao vrijeme ispod 53 sekunde. Drugi je i dalje Yule.
  • Talijan Stefano Gross treći je skijaš koji nije završio utrku.
  • Spustio se Aerni sa startnim brojem 20, još samo četiri skijaša pa kreću Hrvati! Prvi je s brojem 25 Elias Kolega, pa slijede 27. Rodeš i 29. Vidović. Zubčić starta 60., a Samuel Kolega 70.
  • Kolega je na startu, Hrvati su na redu! Prvi je i dalje Hirscher s vremenom 52,29.
  • Mirna i sigurna vožnja Kolege! Zauzeo je 14. mjesto i vjerojatno izborio drugu vožnju s vremenom 54,84!
  • Foos-Solevag je pomaknuo Kolegu na 15. mjesto, na redu je Rodeš!
  • Rodeš je dobro krenuo, ali izgubio je brzinu na sredinu staze. Ipak, sve u svemu dobra vožnja i 20. mjesto, nadamo se da će biti dovoljno za drugu vožnju!
  • Digruber je zauzeo 10. mjesto i pomaknuo Kolegu na 16., a Rodeša na 21. mjesto. Na redu je Vidović!
  • Nažalost, Vidović je napravio pogrešku koja ga je izbacila iz ritma. Završio je na posljednjem 25. mjestu.
  • Stehle je završio 20. i još za jedno mjesto pomaknuo Rodeša (22.) i Vidovića (26.).
  • Nakon 45 skijaša, Kolega i Rodeš su unutra kao 17. i 24. Vidović je, nažalost, ispao na 31. mjesto, prvo ispod crte.
  • Rodeš je sklizno do 26. mjesta, a Kolega do 18. Još uvijek su u drugoj vožnji, 55 skijaša je dosad nastupilo.
  • Filip Zubčić je startao 60., na 45. je mjestu. Samuel Kolega startao je 70., a trenutno je 52. Kolega je i dalje 18., dok je Rodeš 27. Još samo osam skijaša je do kraja.
  • Gotova je prva vožnja, Kolega ide u drugu vožnju kao 18., a Rodeš kao 27.