Senzacija na Sljemenu: Vodi Feller, neustrašivi Engel treći, Hrvati bez druge vožnje!

Nakon prve vožnje slaloma na Sljemenu u vodstvu je Austrijanac, a priča utrke je dosad nepoznati Amerikanac.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Austrijanac Manuel Feller vodeći je nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa na Sljemenu. On je sa startnim brojem 21 za pet stotinki nadmašio dotad vodećeg Francuza Juliena Lizerouxa, a pravu senzaciju priredio je Amerikanac Mark Engel koji je sa startnim brojem 45 u cilj ušao treći, zaostavši 28 stotinki.

Četvrtoplasirani je najbolji svjetski skijaš, Austrijanac Marcel Hirscher, koji kasni 38 stotinki, a jednu stotinku sporiji je Manfred Moelgg.

Koliko je zanimljiva bila prva vožnja najbolje svjedoči podatak da se čak 18 skijaša naguralo u jednu sekundu. Slovak Adam Zampa i Korejanac Jung Dong-Hyun dijele 17. mjesto sa zaostatkom od 99 stotinki za vodećim Fellerom.

Nitko od šestorice hrvatskih skijaša se nije plasirao u drugu vožnju, a najbliži je bio Istok Rodeš koji je bio 33., sa zaostatkom od sekunde i 67 stotinki. Druga vožnja mu je pobjegla za svega 13 stotinki...

Elias Kolega (startni broj 60) zaostao je 1.98 sekundi, Matej Vidović (startni broj 42), bio je 48. sa dvije sekunde i 53 stotinke sporijim vremenom, a Ivica Kostelić (startni broj 62) prvu je vožnju završio na 51. mjestu, s velikim zaostatkom od gotovo četiri sekunde (+3.94).

William Vukelić je izletio pa se ipak vratio na stazu i u cilj stigao posljednji od skijaša koji su završili utrku.

Filip Zubčić je bio među onima koji nisu uspjeli doći do cilja.