Sanja Jovanović šestim rezultatom do polufinala

Subotnje su kvalifikacije bile uspješne za hrvatske plivače na Europskom prvenstvu u malim bazenima u poljskom Szczecinu. Čak ih je petero izborilo plasmane u popodnevna polufinala…

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Najuspješnija je bila Sanja Jovanović koja je na 50 metara leđno u polufinale prošla sa šestim rezultatom kvalifikacija. U disciplini u kojoj je četverostruka europska prvakinja, Dubrovčanka je do cilja došla za 27.55 sekundi. Za najbržom u kvalifikacijama, Poljakinjom Aleksandrom Urbanczyk, zaostala je 72 stotinke.

U istoj je disciplini u polufinale ušla i Valery Švigir. Zauzela je 14. mjesto s rezultatom 27.79, hrvatskim juniorskim rekordom. Matea Samardžić je bila 46. (30.18).

Na 50 prsno za plivače Saša Gerbec se plasirao u polufinale 15. rezultatom kvalifikacija (27.36). Ante Križan je bio 25. (27.84).

Dominik Straga je također do polufinala na 100 metara mješovito došao 15. rezultatom u jutarnjem programu (54.91). Saša Imprić je završio na 21. mjestu (55.45).

Ante Cvitković nije uspio proći kvalifikacije na 100 metara leđno. Zauzeo je 36. mjesto (54.39).