Island obavio svoj dio posla za polufinale: Sredili Crnogorce i čekaju konačni rasplet

Počeo je rasplet drugog kruga na Europskom rukometnom prvenstvu u Budimpešti.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U posljednjem kolu skupine I Europskog rukometnog prvenstva Island je pobijedio Crnu Goru s 34:24 i sad čeka što će navečer napraviti Danska i Francuska.

Ukoliko u toj utakmici Danci pobijede, tada će Islanđani proći u polufinale kao drugoplasirana reprezentacija iz ove grupe. Svaki drugi rezultat - neriješeno ili pobjeda Francuza - znači da će Nikola Karabatić i društvo u polufinale, a Island u borbu za peto mjesto.

Magnusson i Vujović po 11 golova

Island je odlučno renuo u dvoboj protiv Crne Gore, u samom otvaranju poveo sa 6:1, pred kraj prvog poluvremena imao i 10 golova prednosti (17:7), pa je pitanje pobjednika praktički bilo odlučeno.

U nastavku je Crna Gora zahvaljujući raspoloženom Milošu Vujoviću smanjila na 21:16, no bliže od toga nije mogla.

Najefikasniji u sastavu Islanda bio je Omar Ingi Magnusson sa 11 golova, a isti učinak u sastavu Crne Gore imao je Miloš Vujović.