Naši susjedi iz Slovenije, za čiju je reprezentaciju igrao na Olimpijskim igrama 2000. godine u Sydneyu posvetili su dosta redaka životu i uspjesima rukometaša koji je u noći sa srijede na četvrtak preminuo u američkoj saveznoj državi Florida.
Slovensko Delo piše kako je legendarni Puc ostavio veliki pečat u rukometnom svijetu, a dodatni utisak je što je bio jedini rukometaš koji je na Olimpijskim igrama nastupio za tri različite reprezentacije.
Puc je bio pravi vođa, veliki igrač koji je u velikoj mjeri bio tehnički vrlo dobro potkovan. Njemu nikada niste morali nešto dva puta reći, on je jednostavno jako brzo percipirao sve taktičke zamisli...
U dresu jugoslavenske reprezentacije osvojio je broncu na Olimpijskim igrama u Seoulu 1988., a igrajući za hrvatsku reprezentaciju osvojio je europsku broncu 1994., svjetsko srebro 1995. i olimpijsku zlatnu medalju u Atlanti 1996., dok je boje slovenske reprezentacije branio na Olimpijskim igrama 2000. u Sydneyju na kojima je zauzeo osmo mjesto. Ukupno je za Sloveniju zabilježio 34 nastupa i postigao 120 golova.
Portal Planet Siol.net podsjeća na to da je Puc bogatu karijeru započeo Šoštanju, nastavio u Borcu iz Banjaluke, potom Zagrebu i Celju. Najveće uspjehe ostvario je u dresu hrvatskog prvaka. Naime, bio je jedan od ključnih igrača Zagrebove momčadi s početka 90-tih godina koja je osvojila dvije uzastopne titule prvaka Europe, 1992. i 1993. godine.
Njegov prijatelj i bivši trener Kasim Kamenica je u dirljivom intervjuu za Delo rekao kako je ponosan što je imao prilike surađivati s takvim talentom.
"S Pucem sam surađivao od početka njegove karijere. Započeli smo 1987. godine kada je kao kapetan mlade reprezentacije Jugoslavija osvojila naslov svjetskog prvaka, a on je bio najbolji igrač turnira."
Za veliku legendu ima samo riječi hvale i biranim superlativima opisuje njegovu karijeru u kojoj je na svu sreću, imao priliku sudjelovati.
"Puc je bio pravi vođa, veliki igrač koji je u velikoj mjeri bio tehnički vrlo dobro potkovan. Njemu nikada niste morali nešto dva puta reći, on je jednostavno jako brzo percipirao sve taktičke zamisli. Imao je pobjednički mentalitet i ja sam ponosan da sam kao trener imao priliku raditi s njim", rekao je bivši trener Laško pivovare.
Kamenici je jako žao što mu nije bilo pomoći...
"Na žalost, sve to dogodilo daleko od nas i jako mi je žao što ga nisam uspio vidjeti u posljednje vrijeme. Bio je veliki čovjek u svakom pogledu i mogu reći da nikada nisam radio s boljim stručnjakom i igračem. Prerano nas je napustio, ja sam još uvijek šokiran", tužno je zaključio Kamenica.
U Sloveniji su inače, slično kao i u Zagrebu, pripremali rukometni spektakl na kojem se trebao skupljati novac za potrebe liječenja Puca. Susret je bio zakazan za 5. studenog u Celju, a trebali su se okupiti klubovi Celje i Zagreb te hrvatska olimpijska reprezentacija iz 1996. i slovenska iz 2000. godine.
U Zagrebu je podsjetimo, sav prihod od prodanih ulaznica sa subotnje utakmice četvrtog kola Lige prvaka između Zagreba i Barcelone u Areni trebao ići za liječenje rukometne legende, koja nažalost, to nije dočekala. Iz Slovenije su poručili kako će otvoriti knjigu žalosti u Tivoliju u ponedjeljak. Isti se potez očekuje i u Zagrebu.
Prema nekim informacijama, njegova posljednja želja bila je da se dio njegovog pepela prospe u Novalji, koju je jako zavolio ljetujući ondje. Drugi će dio završiti u Sloveniji, gdje mu je pokopana majka, a u Zagrebu bi trebala biti položena urna.