'Medvjedi' na krilima sjajnog povratnika Kristana uvjerljivo deklasirali Graz!

Veliku pobjedu ostvarili su hokejaši Medveščaka u 13. kolu EBEL lige...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Crni niz od šest vezanih poraza prekinuli su hokejaši zagrebačkog Medveščaka u petak u Grazu u sklopu 13. kola EBEL lige. Slavili su "medvjedi" s uvjerljivih 6-1 na gostovanju kod 99ersa u utakmici u kojoj se na vrata nakon ozljede vratio Robert Kristan.

U posljednjih 20 minuta susreta ušlo se s izjednačenih 1-1, a potom Medveščak dionicu rješava s nevjerojatnih 5-0 i dolazi do velike pobjede.

Prvi gol na susretu zabio je Vjačeslav Truhno u 25. minuti susreta za vodstvo Medveščaka 1-0, a sedam minuta kasnije Rodney Jarrett izjednačio je na 1-1.

U posljednjoj dionici već na početku Medveščak kreće snažno i trese Graza dva puta u razmaku od 24 sekunde. Prvo je zabio Dario Kostović, a potom i Pascal Morency. Uslijedili su golovi Ryana Kinasewicha i Adama Naglicha i susret je bio odlučen. Zanimljivo je kako je Medveščak četiri spomenuta gola zabio u razmaku manjem od pet minuta.

Šlag na tortu postavio je Tomislav Zanoški u 59. minuti susreta u situaciji s igračem manje.

Kažimo i da je povratnik na led Kristan skupio 28 obrana.

Medveščak je ipak ostao na devetom mjestu na ljestvici sa 10 bodova, a u sljedećem će kolu u nedjelju u Domu sportova ugostiti pretposljednje Jesenice.