Kakva osveta Medvjeda: Pobijedili Klagenfurt u gostima!

Medveščak posljednje utakmicce igra u velikoj euforiji…

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Nakon niza poraza Medveščak je ušao u seriju veličanstvenih pobjeda. Treću u nizu ostvario je protiv jednog od favorita EBEL lige, Klagenfurta i to u gostima. Bilo je 6:4 za Zagrepčane. To je prava 'osveta' za oduzimanje bodova Medvjedima za zelenim stolom.

Nakon domaćeg poraza od Jesenica u kojem nisu postigli ni gol pred domaćim navijačima, Medveščak je pobijedio Vienna Capitalse s čak 7:2, a u prošlom kolu preokrenuli 0:2 vodstvo Albe u 4:2 pobjedu u posljednjih šest minuta! Niz je nastavljen i na gostujućem ledu.

Prva trećina završila je 1-0 u korist Klagenfurta golom Rapahela Herburgera, a onda u drugoj dionici Medvečšak dolazi do potpunog preokreta golovima Vjačeslava Trukna, Pascala Morencyja i Joela Prpica.

U posljednjoj dionici Gregor Hager je već u 42. minuti vratio rezultatsku neizvjesnost, a potom Andy Sertich i Ryan Kinasewich vraćaju "medvjedima" sigurnu prednost. Konačnih 6-4 i točku na i postavio je Trukno svojim drugim golom na susretu 16 sekundi prije kraja.

Podsjećamo, Medveščak je ranije ove sezone savladao Klagenfurt u Zagrebu 5-4, ali je utakmica poništena od strane vodstva EBEL lige i dodijeljena Klagenfurtu zbog problema s registracijom jednog igrača Mate Tomljenovića. Tako je spomenuta utakmica registrirana 5-0 pobjedom Klagenfurta.

Priliku za četvrti vezani trijumf imat će već u petak kada u Domu sportova dočekuju Salzburg.