Nakon što je u ponedjeljak u večernjim satima doživio havariju u moru u blizini crnogorske obale, Ivica Kostelić prošao je, srećom, bez ozljeda te je tijekom utorka napustio bolnicu u Baru.
Prije toga u bolnici ga je posjetio crnogorski premijer Milojko Spajić, a Kostelić mu je zahvalio zbog akcije spašavanja.
Veleposlanik RH u Crnoj Gori Veselko Grubišić javio se u Vijesti Nove TV s najnovijim informacijama.
''Ivica je izvrsno, on i njegov francuski prijatelj su odlično, već su izašli iz bolnice. Fizički su odlično i izvrsnog su raspoloženja. Nemaju ozljeda iako je Ivica bio tri sata u moru jer se držao za kajak, ali imao je dobro ronilačko odijelo.''
Vojska Crne Gore izvukla je u ponedjeljak navečer iz mora kod ušća Bojane, u blizini Ulcinja, dvojicu stranih državljana, od kojih je jedan hrvatski skijaš Ivica Kostelić.
On i još jedan strani državljanin spašeni su "u složenim okolnostima" uz upotrebu patrolnih čamaca za brze intervencije Mornarice Vojske Crne Gore i helikoptersku podršku iz zraka.
Unesrećene je locirao helikopter te su izvučeni na sigurno. Oni su pronađeni na pučini, u kajaku, dok je treća osoba uspjela stići do albanske obale.
Ivica bio tri sata u hladnom moru (video)
This browser does not support the video element.