Ostali sportovi
Ostali sportovi

Hrvatske rukometašice čudesno se spasile: Došle do boda protiv Senegala na Svjetskom prvenstvu

Na kraju ipak treba biti zadovoljan bodom na otvaranju.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija remijem 22:22 (9:11) protiv Senegala započela je svoj nastup u skupini A na Svjetskom prvenstvu u Göteborgu.

Tina Barišić s osam i Katarina Ježić s četiri gola bile su najefikasnije kod Hrvatske, dok je Doungou Camara s 10 pogodaka bila nerješiva enigma za našu obranu.

Bio je to susret u kojem Hrvatska ni u jednom trenutku nije vodila, 12 minuta prije kraja zaostajala je čak četiri gola razlike (16:20), pa izabranice Ivice Obrvana na kraju mogu biti zadovoljne i bodom.

Na NBA utakmici svi su gledali navijače Hajduka, među njima bio i slavni Hrvat

Susret je počeo napadački loše za Hrvatsku, koja je svoj prvi pogodak postigla nakon 3:40 minuta igre, a Senegal je predvođen Camarom tada već imao 2:0. Senegalke su sredinom prvog poluvremena prvi put stigle do tri razlike (5:2, i 7:4) te na odmor otišle s plus dva.

I početkom nastavka nije funkcionirao napad Hrvatske, pa je Senegal u 43. minuti stigao do 16:12, a 12 minuta prije kraja vodio i s 20:16 uz igračicu više. Ipak, s nekoliko brzih golova Hrvatska se vratila u igru, a četiri minute prije kraja prvi put i poravnala na 21:21. No zatim je Šenvald isključena na dvije minute pa su ekipe izmijenile golove, a na 22:22 poravnala je Ježić 40-ak sekundi prije kraja.

Senegal je u preostalom vremenu imao napad za pobjedu, ali udarac Camare ipak je uspjela zaustaviti Pijević.

U skupini A još igraju Švedska i Kina.

Hrvatska će u 2. kolu u nedjelju igrati protiv Kine.

Uskoro opširnije!

Standings provided by Sofascore

 

Više o