VIDEO Hrvatska za kraj razbila i Alžir te poslala poruku pred OI u Parizu

Hrvatska rukometna reprezentacija lako se obračunala s Alžirom.

Hrvatski rukometaši pobjedama su protiv izravnih rivala Austrije i Njemačke riješili pitanje plasmana na Olimpijske igre već u prva dva kola, a za kraj su u Hannoveru slavili i protiv najslabije momčadi na turniru, Alžira rezultatom 34-22.

Hrvatska je s tri uvjerljive pobjede u koljevci rukometa Njemačkoj na određeni način poslala poruku protivnicima pred Olimpijske igre u Parizu. Ova momčad predvođena novim izbornikom Dagurom Sigurdssonom očito može izgledati jako dobro.

Sigurdsson napravio promjene

Kako se Hrvatska već ranije plasirala na OI i utakmica je bila posve rezultatski nevažna, izbornik Dagur Sigurdsson je odlučio napraviti nekoliko promjena u sastavu.

Priliku za predah dobili su vratar Matej Mandić, krila Mario Šoštarić i Marin Jelinić te srednji vanjski Luka Cindrić, a umjesto njih su zaigrali Kristian Pilipović (vratar), Tin Lučin i Mateo Maraš (vanjski igrači) te Nikola Grahovac (pivot).

Sami dvoboj započeo je s četiri obrane u nizu vratara Dominika Kuzmanovića i našim vodstvom 4-0, pa je i pričuvna i opuštena Hrvatske zarana pokazala da je prejaka za afričkog doprvaka.

Obrane Kuzmanovića na samom startu utakmice

No, unatoč furioznom početku i sjajnom Kuzmanoviću,koji je do poluvremena skupio 13 obrana, Hrvatska je stala i radila previše tehničkih grešaka, pa je u zadnjih deset minuta postignut svega jedan gol, zbog grubosti je isključen Zvonimir Srna, a zbog ozljede je izašao Grahovac.

Niti drugo poluvrijeme nije donijelo neku rapsodiju i ekshibiciju, a razlika se ipak digla na desetak golova razlike.

Kod Hrvatske su najefikasniji bili Filip Glavaš s 9 golova, Lovro Mihić (8) i Tin Lučin s četiri gola, dok je Alžirce predvodio Abdi Ayoub (8).

I njemački rukometaši plasirali su se na Olimpijske igre svladavši ranije u Hannoveru Austriju s 34-31 (18-15).

UZNEMIRUJUĆA SNIMKA Brutalan sudar Hrvata i Alžirca na rukometu, pukla mu arkada

HRVATSKA - ALŽIR 33:21

• Budući da su hrvatski rukometaši pobjedom protiv Njemačke osigurali plasman na Igre, novi hrvatski izbornik je odlučio odmoriti nekoliko igrača. Priliku za predah dobili su Matej Mandić, Mario Šoštarić, Marin Jelinić te Luka Cindrić.
  • Umjesto njih, u zapisniku za utakmicu s Alžirom će biti Kristian Pilipović, Tin Lučin, Mateo Maraš i Nikola Grahovac.
  • Dagur Sigurdsson probat će protiv Alžira neke druge kombinacije i bit će zanimljivo vidjeti što još može njegova Hrvatska koja se već predstavila u sjajnom izdanju.
  • Njemačka je osvojila drugo mjesto u skupini nakon što je pobijedila Austriju i osigurala nastup na OI u Parizu.
  • 2 Otvorili smo golom Načinovića i s dvije obrane Kuzmanovića.
  • 2 Glavaš sa sedam za 2:0.
  • 5 4:0, ovo će očito biti jedno opušteno poslijepodne.
  • 23 Alžir smanjuje na 14:10, Abdi.
  • 27 Šest minuta smo bez gola, nije dobro.
  • 27 Promašili smo čak i sedmerac
  • 30 I napokon, evo Glavaša, 15:10
  • 30 Crveni karton za Srnu zbog grubog prekršaja
  • 30 Alžir u posljednjim sekundama prvog dijela zabija za 15:11
  • 31 Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 33 Prvi naš gol u drugom dijelu daje Glavaš.
  • 34 Evo i Lučina, nakon pogotka Alžira, novih +4
  • 36 Evo nas i na +6, 19:13
  • 38 Čim zabije Alžir, zabijamo i mi, Mihić 20:14.
  • 41 Igra se opušteno, brzo padaju golovi, 22:16.
  • 60 Gotovo je, 34:22

Vijesti iz rukometa pratite na GOL.hr-u uz ponosnog sponzora hrvatskog rukometa – TELEMACH HRVATSKA