Beaver Creek, super G: Kostelić 11., pobjeda Streitbergeru

Ivica Kostelić zauzeo je 11. mjesto u drugom super G-u sezone u Svjetskom kupu u američkom Beaver Creeku...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Najbolji je hrvatski skijaš za pobjednikom, Austrijancem Georgom Streitbergerom, zaostao 79 stotinki, a iz Topa 10 ga je izbacio još jedan Austrijanac, Stephan Görgl, koji se stazom spustio sa startnim brojem 36.

Kostelić je startao treći, a na posljednjem je mjerenju prolaznog vremena za tada vodećim Robbiejem Dixonom imao samo sedam stotinki zaostatka. No, u završnoj je fazi u jednom trenutku napravio pogrešku i izašao s idealne putanje, tako da je u cilj ušao kao drugoplasirani, s 26 stotinki slabijim vremenom od Kanađanina.

Do kraja su našeg skijaša potisnula još devetorica konkurenata, a najbržim se pokazao Streitberger koji je ostvario 11 stotinki bolji rezultat od Francuza Adriena Theauxa i 13 stotinki od švicarskog veterana Didiera Cuchea. Streitbergeru je to druga pobjeda u karijeri u utrkama Svjetskog kupa, prvu je ostvario u istoj disciplini, prije dvije i pol godine u Kvitfjelu.

Kosteliću je, pak, ovo četvrti rezultat karijere u super G-u u utrkama Svjetskog kupa. Dosad je dvaput bio osmi, a prošle je sezone u Garmisch-Partenkirchenu drugim mjestom ostvario rezultat karijere.

Kanađanin Erik Guay, prošlosezonski osvajač Malog globusa u super G-u, završio je tek na 29. mjestu, ukupni pobjednik Svjetskog kupa Carlo Janka bio je 23., Michael Walchhofer sedmi, Aksel Lund Svindal deveti, a Benjamin Raich 12. Amerikanac Bode Miller i Švicarac Silvan Zurbriggen, koji je nakon tri ovosezonske utrke bio drugi u ukupnom poretku, nisu završili utrku.

Spomenimo i da Natko Zrnčić-Dim nije uspio završiti utrku, dok je Tin Široki zauzeo 46. mjesto s 4,06 sekundi zaostatka za pobjednikom.