Ništa od četvrtfinala SP-a: Hrvatska u dramatičnoj završnici poražena od Crne Gore

Hrvatska je poražena 13:12 od Crne Gore na Svjetskom prvenstvu u vaterpolu.

Jerko Marinić-Kragić (Foto:Matija Habljak/Pixsell)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je dvoboju osmine finala Svjetskog prvenstva u Fukuoki od Crne Gore s 12-13 (3-2, 0-3, 5-4, 4-4).

Hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli proći u četvrftinale SP-a nakon što su u utakmici punoj preokreta izgubili od Crne Gore s 12-13.

Crna Gora bolje otvorila

Utakmicu su bolje otvorili Crnogorci i njihov vratar Petar Tešanović, da bi se potom razbranio Marko Bijač, te s dva gola Konstantina Harkova, Barakude dobijaju prvu dionicu s 3-2.

No, drugu četvrtinu su hrvatski vaterpolisti odigrali jako slabo, nije funkcionirao igrač više, niti su rješenja u napadu bila dobra, pa taj dio igre gubimo s 0-3.

Veliki povratak Hrvatske u trećoj četvrtini

Činilo se da stvari polako idu prema porazu kada su Crnogorci početkom treće četvrtine zabili za 6-3. No, nakon gotovo 11 minuta igre bez gola za Hrvatsku zabija Jerko Marinić Kragić, a potom i Franko Lazić, da bi na 6-6 izjednačio Marinić-Kragić iz peterca. Zvonimir Butić postiže gol za vodstvo Hrvatske 7-6 i seriju 4-0 u trećoj četvrtini, no Crnogorci su dokraja postigli čak četiri gola, te su u zadnju četvrtinu ušli s vodstvom 9-8.

Pet minuta prije kraja Butić sjajnim udarcem ponovno dovodi Hrvatsku u vodstvo 10-9, Spajić poravnava na 10-10, a Radović iz peterca opet vraća Crnogorce u igru (10-11). Marnić-Kragić bombom poravnava (11-11), no novi igrač splitskog Jadrana Đuro Radović diže na 12-11 za Crnogorce.

Drama na kraju otišla na stranu Crne Gore

Dvije minute prije kraja Harkov poravnava, no Dušan Matković udarcem iz daljine ispod ruke Bijača na 1:21 minuta prije kraja zabija pobjednički gol za 13-12. U zadnjem napadu Hrvatske udarac Marinić-Kragića ostaje u bolu i Crna Gora je prošla u četvrtfinale gdje će igrati s Grčkom.

Četiri je gola postigao Marinić-Kragić, a po tri su zabili Butić i Harkov, dok je Matković s pet golova predvodio Crnogorce.

Hrvatska će u Fukuoki tako u borbu od 9. do 12. mjesta.

HRVATSKA - CRNA GORA 12:13

• Od 10 sati Hrvatska i Crna Gora igraju za četvrtfinale Svjetskog prvenstva.
  • 1 Prvi napad na utakmici imala je Crna Gora, ali Hrvatska se uspjela obraniti, no svoju prvu priliku za gol nije iskoristila ni Hrvatska.
  • 2 Vukičević je pucao iz vana, ali spreman je bio Tešanović.
  • 2 1:0 - Hrvatska je povela, Harkov je bio siguran iz peterca.
  • 2 1:1 Đuro Radović probio je Marka Bijača, također iz peterca i izjednačio rezultat.
  • 3 Tešanović brani pokušaj Harkova, njegova druga obrana danas.
  • 3 1:2 - Matković je realizirao prvog igrača više za Crnu Goru i dao našim suparnicima prvu prednost danas.
  • 4 2:2 - Bomba Butića ušla je ispod ruke crnogorskog golmana za izjednačenje!
  • 6 Izbornik Crne Gore pozvao je time-out poslije razdoblja od par minuta bez gola.
  • 8 3:2 - Drugi gol Harkova za vodstvo Hrvatske, prvi naš s igračem više.
  • 8 Kraj prve četvrtine, Hrvatska vodi 3:2.
  • 1 Počela je druga četvrtina, prvi napad imala je Hrvatska, ali Krapić nije bio precizan.
  • 1 Marko Bijač fantastično brani dvije lopte Crne Gore s igračem više.
  • 2 Tucak je pozvao minutu odmora, ali akcija s igračem više koja je slijedila nije urodila golom.
  • 3 3:3 - Ukropina od vratnice zabija za izjednačenje s igračem više.
  • 4 3:4 - Hrvatska se muči s igračem više u napadu, a Crnogorci zabijaju svoj drugi gol s igračem više zaredom.
  • 8 Hrvatska je i dalje bez gola u drugoj četvrtini, a ušli smo u zadnju minutu.
  • 8 3:5 - U zadnjoj sekundi napada Ukropina zabija i odvodi Crnu Goru na dva razlike.
  • 8 Kraj 2. četvrtine., Crna Gora vodi 5:3.
  • 1 Počela je treća četvrtina, Crnogorci imaju napad za plus tri.
  • 1 3:6 - To se nažalost i dogodilo, zabio je Matković za najveću razliku na današnjoj utakmici.
  • 2 4:6 - Odlično uplivavanje Marinića-Kragića, Barakude su zabile poslije 11 minuta posta!
  • 3 5:6 - Dva brza vezana gola Hrvatske i evo nas na samo golu razlike. Odličan gol Lazića.
  • 3 6:6 - Blic povratak Hrvatske! Marinić-Kragić siguran je iz peterca za izjednačenje.
  • 4 Fantastična obrana Marka Bijača s igračem manje! Njegova osma danas.
  • 5 7:6 Kakav preokret, četvrti gol Hrvatske zaredom u ovoj četvrtini.
  • 6 7:7 - Mačić je ostao sam i poravnao rezultat s igračem više.
  • 7 7:8 - Peterac za Crnu Goru, siguran je Đuro Radović.
  • 7 8:8 - Marinić-Kragić se raspucao u trećoj četvrtini, njegov treći gol u ovoj dionici igre!
  • 7 Bravo Bijač! Sjajno brani peterac Ukropini za svoju desetu obranu danas.
  • 8 8:9 - Hrvatska obrana nije se stigla postaviti i Crnogorci ponovo vode. Treći gol Matkovića.
  • Kraj treće četvrtine, Crna Gora vodi 9:8.
  • 1 Prvi napad u zadnjoj četvrtini imat će Crna Gora.
  • 1 9:9 - Prvi gol Ante Vukičevića danas, Hrvatska je poravnala rezultat.
  • 3 10:9 - Treći gol Butića danas i to kakav! Hrvatska prelazi u vodstvo na pogon dvojca iz splitskog Jadrana. Tri Butić, tri Marinić-Kragić.
  • 4 10:10 - Spaić zabija na prvoj vratnici, prvi gol centra Marseillea danas.
  • 5 10:11 - Crnogorci su brzo izveli igrača više i izborili peterac. Radović je bio siguran za minimalnu prednost.
  • 6 11:11 - Nastavlja se drama! Sjajan gol Jerka Marinića-Kragića, četvrti danas i ukupno 12. na SP-u.
  • 6 11:12 - Đuro Radović odgovara svojim četvrtim na ovom dvoboju i Crnogorci ponovo vode.
  • 7 12:12 - Novo izjednačenje, Harkov zabija s igračem više.
  • 7 12:13 - Taman kad je ušao naš isključen igrač, lopta je se zavukla u kut gola Marka Bijača za minus jedan Hrvatske.
  • 8 Marinić-Kragić pogodio je vratnicu i ostalo je još samo pola minute nade za Hrvatsku.
  • 8 Hrvatska je pozvala time-out, ostalo je vremena za još jednu akciju do kraja utakmice.
  • 8 Hrvatska nije uspjela, time-out za Crnu Goru, ali veselje naših suparnika već je počelo. Još su dvije seknude do kraja.
  • KRAJ! Hrvatska je poražena od Crne Gore u bitci za četvrtfinale Svjetskog prvenstva u vaterpolu 13:12.