VIDEO Rakitić: Laska mi pohvala o golu mjeseca

O pogotku koji je postigao dortmundskoj Borussiji, odnosu s trenerom Felixom Magathom, te planovima vezanima za budućnost za web-stranicu Schalkea pričao je Ivan Rakitić...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Hrvatski nogometni reprezentativac krasnim je golom u 83. minuti osigurao sva tri boda sastavu iz Gelsenkirchena u petak u prvoj utakmici 24. kola njemačke Bundeslige pogodivši za 2-1 protiv Borussije.

Borussijin trener Jürgen Klopp vaš je pogodak proglasio golom mjeseca. Što vi o tome mislite?

'Ne bih baš rekao da je bio gol mjeseca, ali mi to svakako laska. Nakon što sam skrivio jedanaesterac morao sam napraviti i nešto dobro', odgovorio je Rakitić koji je odmah na otvaranju drugoga poluvremena, u 47., skrivio penal rušenjem Valdeza u svom šesnaestercu.

Kako je došlo do tog penala?

'Namjera mi je bila pomoći Marcelu Bordonu, no nespretno sam po nozi zahvatio Nelsona Valdeza. Takve se stvari ne smiju događati, morat ću na tome poraditi.'

>> VIDEO: Sjajan gol Rakitića odlučio veliki derbi

Kakav je osjećaj u takvoj utakmici onda postići i odlučujući pogodak?

'Neopisiv. Naježio sam se od potpore navijača. Hvala im još jednom na bodrenju.'

U prvom dijelu Bundeslige nije vam baš išlo sve kako ste željeli. Je li to iza vas?

'Tijekom zimske pauze sam mnogo razmišljao i razgovarao s obitelji, a čini mi se da se nešto dogodilo. Nastaviti ću raditi i unaprjeđivati se.'

Koliku ulogu u tome ima Felix Magath?

'Trener je osoba vrijedna poštovanja, a ja pokušavam primijeniti ono što mi govori. Kazao mi je da moram promijeniti mentalitet, da ne smijem biti tako opušten. Nadam se da je ova utakmica bila tek početak onoga što trener od mene traži i onoga što ja znam da mogu dati. Kako se čini, težak rad dolazi na naplatu.'

Kakvom vidite svoju budućnost u Schalkeu?

'Trenutačno sam vrlo sretan ovdje. Zašto bih onda želio otići nekamo?', zaključio je hrvatski nogometaš.