Nogomet
Nogomet

VIDEO Odbačeni hajdukovac uzrokovao ludnicu u BiH: Srušio omraženog prvaka i bacio Hrvate u trans

Nogometaši Željezničara srušili su branitelja titule na svom terenu pogotkom Madžida Šošića duboko u sudačkoj nadoknadi.

Madžid Šošić (Foto:Duje Klaric / CROPIX)

Zrinjski je ponovno sam na čelu tablice Wwin lige Bosne i Hercegovine, ponajviše zahvaljujući donedavnom igraču Hajduka Madžidu Šošiću.

Nakon što su Mostarci slavili na gostovanju kod Sloge u Doboju rezultatom 0:4, čekali su susret koji su u večernjem terminu na Grbavici igrali Željezničar i Borac, inače branitelj titule.

Banjalučani došli po povratak na vrh, Šošić nije dao!

Borac je tražio pobjedu protiv Željezničara kako bi preuzeo prvo mjesto na tablici, no nakon tvrde i borbene utakmice ostao je bez boda.

Banjalučani su poveli u 54. minuti preko Amera Hiroša, koji nije proslavio gol bivšem klubu, ali Željezničar je prvo imao poništen gol zbog VAR-a, a u 76. minuti Cvetanoski je ipak izjednačio na asistenciju Al Jabera.

U nadoknadi, odnosno u njezinoj osmoj minuti, Šošić je zabio za potpuni preokret i pobjedu Željezničara 2:1.

Krasan pogodak Šošića koji je izazvao erupciju oduševljenja na Grbavici, ali i među svim navijačima Zrinjskog, koje čine mostarski Hrvati, ali i velik broj Hrvata u cijeloj BiH, pogledajte OVDJE.

Gattuso ga odbacio, on od zime zabio već deset golova

Utakmicu je obilježilo i kontroverzno, mnogi će reći pristrano suđenje suca Njegomirovića, koje je izazvalo nezadovoljstvo domaćih, a zbog skandiranja publike utakmica je u jednom trenutku prekinuta.

To je već deseti gol u 13 utakmica za Šošića, koji se zimus vratio u svoj matični Željezničar nakon što ga je Gennaro Gattuso u Hajduku potpuno marginalizirao.

Ta statistika pogodaka dodatno dobiva na vrijednosti ako znamo da Šošić igra na poziciji ofenzivnog veznog igača.

Očekivalo se da bi 22-godišnji Bosanac ove sezone mogao biti dodatna kvaliteta Bilima, nakon što je prošle sezone igrajući za Radomlje postigao devet pogodaka u slovenskoj prvoj ligi, ali talijanski strateg razmišljao je drugačije.

Standings provided by Sofascore

Dinamo po tko zna koji put dobio novu šansu: Do kraja sezone samo jednom igra u gostima

Inter ostao bez prvog od tri trofeja: Milan ih razbio u gradskom derbiju

Real Madrid slavio bez Modrića, ali Ancelotti je na kraju utakmice izrekao zabrinjavajuću vijest