Real pobijedio Barcelonu u El Clasicu i preskočio je u borbi za naslov s Atleticom

U 30. kolu La Lige Real je u Madridu pobijedio Barcelonu s 2:1

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

U velikom derbiju 30. kola Primere Real je Madridu pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2:1. To je treće uzastopno slavlje Reala protiv Barcelone u prvenstvu što se zadnji put dogodilo davne 1978. godine.

Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak za Barcelonu zabio je Oscar Mingueza.

Real je poveo već u 14. minuti spektakularnim golom Benzeme. Vasquez je ubacio s desne strane, a Benzema je iz blizine petom zabio za vodstvo. U 28. minuti Toni Kroos je povećao na 2-0 iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a pritom je imao i sreće jer se lopta odbila od Desta u živom zidu i ušla u gol.

U 34. minuti Valverde je pogodio vratnicu, a katalonska momčad je bila sretna što je na odmor otišla sa samo dva gola zaostatka iako je i Messi iz kornera pogodio suprotnu stativu.

Barcelona se vratila u utakmicu u 60. minuti golom Oscara Mingueza koji je iskoristio ubačaj Jordija Albe. Barcelona se potom posve otvorila, a u 90. minuti Casemiro je dobio crveni karton. U 94. minuti je Moriba uzdrmao prešku, nekoliko sekundi prije posljedneg sučeva zvižduka.

Luka Modrić je odigrao cijeli derbi za Real. Golove s utakmice pogledajte ovdje.

Real je ovom pobjedom za jedan bod preskočio Barcelonu na tablici i izjednačio se s 66 bodova s prvoplasiranim Atletico Madridom. Momčad Diega Simeonea ima bolju gol razliku, a i utakmicu manje u nedjelju protiv Betisa.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

REAL - BARCELONA 2:1

• Barcelona: Ter Stegen - Mingueza, Araujo, Lenglet - Dest, Busquets, De Jong, Alba - Messi, Pedri - Dembele
  • Real Madrid: Courtois - Mendy, Nacho, Militao, Vasquez - Kroos, Casemiro, Modrić - Vinicius, Benzema, Valverde
  • Službeni sastavi:
  • Iako je Marca najavljivala kako bi Modrić mogao krenuti s klupe u El Clasicu, Zidane je ipak procijenio kako je ovo prevažna utakmica za takvu odluku. Luka je igrao sve tri utakmice u reprezentaciji, a nema odmora ni u Realu...
  • Lionel Messi nije postigao pogodak već osam utakmica u nizu u dvobojima Reala i Barcelone.
  • 1 Počeo je El Clasico!
  • Jesus Gil Manzano je sudac večerašnje utakmice. Nadamo se da ga nećemo spominjati previše nakon susreta.
  • 5 Po prvi puta u povijesti se El Clasico igra na malom stadionu Alfredo di Stefano u treningu centru Reala.
  • 6 Vinicius nije uspio doći do prilike za šut u 16-ercu Barce. Torpedirao je Liverpool u Ligi prvaka, hoće li i Katalonce?
  • 13 GOOOOOOL! Real vodi 1:0! Benzema je zabio na asistenciju Lucasa Vasqueza! Valverde je uzeo loptu, sjurio se u protivničku polovicu i predao Lucasu koji je sjajno pronašao natrčalog Benzemu. A onda trenutak za pamćenje - pogodak petom Ter Stegenu!
  • 24 Benzema puca neprecizno iz slobodnog udarca.
  • 28 GOOOOOOL! Toni Kroos je zabio za 2:0!
  • Pogodak Kroosa iz slobodnog udarca s vrha 16-erca nakon što se nesretno lopta odbila od Desta. Vinicius je izborio ovu poziciju nakon što je na njemu napravljen prekršaj.
  • 35 Valverde je pogodio stativu!
  • Inače, Valverde je u ovoj utakmici čovjek od zadatka. Zidane ga je nominalno stavio na krilo, no u obrani igra desnog beka i zatvara ubacivanja u napad Jordija Albe. A i on je sjajno počeo akciju kod prvog gola.
  • 39 Dembele pada u 16-ercu, ali sudac samo odmahuje rukom.
  • 41 Messi u dva navrata nije uspio dobro pucati po golu.
  • 43 Lucas je izašao zbog ozljede, a ušao je Odriozola.
  • 45+1 Messi pogađa okvir gola iz kornera!!!
  • Kraj prvih 45 minuta. Real zasluženo vodi 2:0!
  • 46 Počeo je drugi dio...
  • 51 Dembele je u nekoliko navrata pokušao probiti domaću obranu.
  • 54 Kroos je pucao preko gola...
  • 55 Kiša jako pada u Madridu.
  • 60 GOOOOOOL! Mingueza je smanjio na 2:1! Alba je uspio pobjeći i ubaciti, a lopta je stigla do rođenog Katalonca koji smanjuje prednost Reala.
  • 63 Nova stativa, ovaj put ju je uzdrmao Vinicius!
  • 75 Courtois spašava Real, sjajno je obranio udarac glavom mladog Moribe!
  • 84 Braithwaite pada u 16-ercu, ali sudac opet samo odmahuje rukom.
  • 91 Casemiro je uspio skupiti dva žuta kartona u dvije minute. Real ima igrača manje.
  • 91 Courtois brani Messiju sjajan pokšuaj iz slobodnjaka.
  • 93 Ter Stegen brani Marcelu koji je mogao okončati susret.