VIDEO Hajduk pregazio Istru: Ljubičić i Fossati u prvom dijelu načeli goste, a Krovinović i Livaja u nastavku potvrdili dominaciju

Hajduk je nastavio svoj niz kod Valdasa Dambrauskasa pobjedom protiv Istre na Poljudu 4:0 u 17. kolu Prve HNL.

Nogometaši Hajduka u susretu su 17. kola Prve HNL na Poljudu uvjerljivo svladali Istru 1961 sa 4-0 (2-0).

Strijelci za Splićane bili su Marin Ljubičić (11), Marco Fossatti (27), Filip Krovinović (70) i Marko Livaja (90+2).

Hajduk je furiozno krenuo u dvoboj igran po jakoj kiši te je vrlo brzo stigao i do prednosti. Sjajan dupli pas odigrali su Biuk i Melnjak, mladi Hajdukov veznjak potom je u kaznenom prostoru proigrao svog centarfora koji iz blizine nije mogao promašiti.

Doduše, Ljubičić je samo pet minuta potom promašio iz još bolje situacije, s pet je metara pogodio vratnicu nakon dodavanja Livaje, ali Hajduk je svejedno ubrzo postigao i osiguravajući drugi pogodak. Obrana Puljana uspjela je tek blokirati jedan od brojnih pokušaja domaćih, lopta je stigla do Fossattija koji je zapucao s više od 20 metara te pogodio sam gornji lijevi kut suparničkog gola.

Pogodak Ljubičića za 1:0

U drugom poluvremenu Hajduk je ipak malo smirio tempo, no i u takvom laganijem ritmu je stigao do još dva gola. Sahiti je u 70. minuti projurio po desnom krilu, ubacio u srce kaznenog prostora gdje su istovremeno do lopte stigli Krovinović i Livaja, no udarac prema vratima i pogodak postigao je Krovinović.

Prvi gol Krovinovića za Hajduk u HNL-u za 3:0 u 71. minuti

Ipak se u posljednjim trenucima susreta u trijelce upisao i najbolji strijelac Hajduka Livaja, njemu je Dolček petom ostavio loptu za udarac sa 20-ak metara, a lopta je odsjela u gornjem desnom kutu.

Livaja zabio poslije sjajne akcije

S ova tri boda Hajduk je stigao na treće mjesto a 30 bodova iz 16 susreta, isti broj bodova ima i druga Rijeka koja je odigrala utakmicu manje, dok je četvrti Dinamo s dva boda i dvije utakmice manje. Na vrhu je Osijek, koji je ranije u petak sa 3-1 svladao Lokomotivu, sa 34 boda iz 16 susreta.

Istra 1961 je osma sa 15 bodova iz 16 susreta, tri manje od sedmog Šibenika, a dva više od devetog Slavena Belupa koji su također odigrali po 16 utakmica.

VIDEO Osijek u završnici utakmice preokrenuo protiv Lokomotive, VAR poništio čist gol domaćina

HAJDUK - ISTRA 1961 4:0

• Hajduk i Istra od 20 sati na Poljudu igraju u 17. kolu Prve HNL. Sudac će biti Fran Jović.
  • Hajduk: Kalinić – Lovrencsics, Dimitrov, Elez, Melnjak – Atanasov, Fossati – Krovinović, Livaja, Biuk – Ljubičić
  • Istra: Lučić – Hujber, Silva, Perković, Marin – Mlinar, Calderon – Lisica, Mišković, Bande – Drena Beljo
  • 1 Počela je utakmica.
  • 7 Hajduk je pritisnuo goste na kiši koja cijeli dan pada u Splitu. Nadamo se da će teren izdržati.
  • 11 GOOOOOL! Ljubičić je zabio za 1:0! Asistirao mu je Stipe Biuk!
  • 16 Livaja je pokušao iznenaditi gostujućeg vratara, ali je njegov šut s 20-ak metara iskosa završio malo iznad gola.
  • 18 Stativa Ljubičića! Livaja ga je sjajno pronašao, a ovaj pogodio lijevu stativu iz velike šanse!
  • 19 Silva je na drugoj strani pucao pored gola glavom.
  • 21 Lovrencsics je opalio s vrha 16-erca, ali neprecizno preko gola.
  • 27 GOOOOOL! Kakva golčina Fossatija!!! 2:0 za Hajduk! Opalio je s više od 20 metara i proparao mrežu gostiju u same rašlje!
  • 39 Biuk je pucao preko gola.
  • 45+2 Zabio je Biuk, ali je bio u zaleđu i gol je opravdano poništen.
  • Kraj prvih 45 minuta. Hajduk ima veliku dominaciju koju je okrunio s dva pogotka.
  • 46 Sudac je dao znak za početak drugog dijela na Poljudu, domaćin vodi 2:0.
  • 50 Poslije jedne kontre Hajduka Ljubičić je pao u kaznenom prostoru, ali sudac je ostao nijem.
  • 58 Drena Beljo je pucao s udaljenosti od oko sedam metara, ali Kalinić je stajao čvrst.
  • 62 Gužva u šesnaestercu gostiju, Atanasov je imao dobru priliku, pokušao dati povratnu, ali nikoga nije bilo na njoj.
  • 68 Emir Sahiti i Jan Mlakar ulaze u igru za Hajduk, a teren su napustili Stipe Biuk i Marin Ljubičić.
  • 71 GOOOL!!! Emir Sahiti obavio je veći dio posla i ostavio loptu za Filipa Krovinovića koji iz blizine zabija za 3:0 Hajduka.
  • 72 Dvostruka zamjena za Istru, Bande i Hujber su izašli, a ušli su Serderov i Desio.
  • 76 Dambrauskas je podigao još dvojicu s klupe, Čalušić i Čolina su u igri, a izašli su Melnjak i Fossati.
  • 81 Trostruka izmjena Istre, izašli su Perreira, Mlinar i Mišković, a u igri su Iličić, Obanor i Caseres
  • 83 Igrač utakmice Filip Krovinović napustio je igru, a ušao je Ivan Dolček.
  • 90 Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade na Poljudu.
  • 90+2 GOOOOL!!! Marko Livaja sjajnim golom u sudačkoj nadoknadi zabio je za 4:0 Hajduka!
  • 90+3 Kraj! Hajduk je pobijedio Istru 4:0 na Poljudu i nastavio svoj sjajan niz kod Valdasa Dambrauskasa.