VIDEO Šok na Maksimiru! Istra pet minuta bila na pragu povijesne pobjede u Zagrebu, ali Perić spasio bod Dinamu

Dinamo i Istra 1961 na Maksimiru su odigrali bez pobjednika 1:1 u susretu 13. kola 1. HNL.

Nogometaši Dinama nisu se uspjeli oporaviti nakon poraza od Rapida u Europa ligi, ovaj put šokirala ih je Istra 1961 odigravši 1:1 u 13. kolu Prve HNL. Gosti su iznenađujuće poveli u 79. minuti preko Diona Drene Belje i bili na pragu povijesne prve pobjede u Zagrebu, ali Dino Perić pet minuta kasnije postavio je konačan rezultat.

Od samog početka Dinamo je stisnuo pulsku momčad, ali nije to bila neizdrživa inicijativa za goste. U 6. minuti je prvi zaprijetio Andrić, potom je pokušao Baturina, dok je u 26. minuti poništen pogodak Andriću zbog zaleđa.

Vratar Istre 1961 Lučić je djelovao od prve minute vrlo sigurno tako da je zaustavio sve ono što su igrači Dinama uputili u okvir vrata. Pred kraj poluvremena opet je zaprijetio Andrić, potom i Oršić, ali ostalo je 0-0.

Mirno do zadnjih desetak minuta

Od početka drugog dijela opet se Andrić najčešće nalazio u šansama, a u 50. minuti je gostujući sastav imao najbolju šansu, no Lisica nije pogodio na pravi način. Imao je Andrić novu šansu u 75. minuti, ali je i njegov udarac glavom zaustavio Lučić.

I nakon svega uslijedio je šok na drugoj strani. Brza akcija gostiju je završila tako što je Beljo rutinski plasirao loptu pokraj Livakovića za 1-0 gostiju u 79. minuti. Samo pet minuta kasnije Dinamo je izjednačio. Ivanušec je ubacio, a Perić se naklonio i glavom pogodio za 1-1 što je bio konačan rezultat.

Dinamo se bodovno izjednačio s Rijekom (po 24), ali ima utakmicu manje, dok ima i tri boda manje od vodećeg Osijeka, ali i dvije utakmice manje. Istra 1961 je ostala osma (12 bodova).

Gol Diona Drene Belje za 0:1

Gol Dine Perića za 1:1

Prva HNL, 13. kolo:

Dinamo - Istra 1961 1-1 (Perić 84 / Beljo 79)

Dinamo - Istra 1961 1:1

• Stigli su sastavi za popodnevnu utakmicu.
  • DINAMO: Livaković - Leovac, Perić, Lauritsen, Moharrami - Mišić - Oršić, Baturina, Tolić, Menalo - Andrić
  • ISTRA 1961: Lučić - Marin, Silva, Galilea, Hujber - Abdallahi, Blagojević, Perera - Mišković, Beljo, Lisica.
  • 1 Krenula je utakmica.
  • 9 Dinamo očekivano dominira u prvim minutama susreta, za sada su dva puta zaprijetili preko Oršića i Andrića, ali Lučić je u obje šanse dobro reagirao.
  • 14 Opet je Dinamo opasno zaprijetio, ubacio je Moharrami, a Baturina u padu pucao glavom. Otišlo je to malo pored vratnice.
  • 26 Zatresli su dinamovci gostujuću mrežu preko Andrića, ali Zebec je ispravno pokazao da se radi o zaleđu. Opet je sjajnu loptu ubacio Moharrami.
  • 38 Sada su opasno zaprijetili gosti, pucao je Beljo glavom s pet metara, ali odbilo se od Theophila u korner.
  • 40 Ponovno je ubacio Moharrami za Oršića koji to glavom spušta za Andrića, a ovaj šalje pokraj lijeve vratnice. Nije to bio dovoljno snažan udarac.
  • 44 Sada je u kratkom periodu Dinamo nekoliko puta opasno zaprijetio, obranio je prvo Lučić udarac Andrića, a onda je Oršić okušao svoj udarac. Međutim, otišlo je to pokraj desne vratnice.
  • 45+1 Gotovo je prvo poluvrijeme.
  • 46 Krenulo je drugo poluvrijeme na Maksimiru.
  • 48 Autor prve Dinamove prijetnje u nastavku bio je Komnen Andrić, opalio je s 25 metara, ali ravno u golmana.
  • 50 Najbolja prilika za goste, pucao je Lisica s 10-ak metara, ali lopta je otišla malo pored Livakovićeva gola.
  • 57 Istra je imala slobodan udarac na 17 metara od gola, ali Blagojević je pucao ravno u zid.
  • 60 Ivanušec i Gojak su ušli u igru, a izašli su Baturina i Bulat.
  • 72 Tolić je u igri umjesto Mišića, a Menalo je zamijenio Špikića.
  • 74 Velika prilika Dinama! Perić je sjajno spustio loptu za Andrića poslije slobodnog udarca, ali srpski napadač pucao je ravno u golmana Istre.
  • 76 Šok na Maksimiru! Istra je povela 0:1 golom Drene Belje. Marin je probio lijevu stranu paposlužio Drenu Belju koji vara Livakovića!
  • 84 GOOOL!!! Dinamo se ekspresno vratio, strijelac je bio Dino Perić! Luka Ivanušec izveo je slobodan udarac, a stoper Modrih naklonio se za izjednačenje na Maksimiru.
  • 86 Strijelac za Istru Drena Beljo je napustio travnjak, a ušao je Desio.
  • 97 Kraj utakmice na Maksimiru. Dinamo je ostao bez dva boda protiv Istre, završilo je 1:1.