Rijeka sretno izborila remi u Škotskoj i ima lijepu priliku za prolaz u play-off Konferencijske lige

Rijeka je odigrala 1:1 kod Hiberniana u 3. pretkolu Konferencijske lige.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Nogometaši Rijeke u prvom su susretu trećeg pretkola Konferencijske lige na gostovanju kod Hiberniana u Edinburghu igrali 1-1 (0-0).

Rijeku je u vodstvo doveo Ampem (61), a poravnao je Boyle (67).

Hrvatski predstavnik je do prednosti na Easter Roadu stigao u 61. minuti kada je lopta neko vrijeme kružila oko domaćeg kaznenog prostora prije no što je Vukčević ubacio za Ampema koji je uspio glavom uputiti udarac koji je bio neuhvatljiv za Maceya na vratima.

Nažalost, samo šest minuta kasnije Hibernian je poravnao, nakon udarca iz kuta Hanlon je prebacio loptu do Nisbeta, njegov udarac glavom Labrović je uspio odboti, ali samo do Boylea koji je odbijanac pospremio u mežu.

Heroj Riječana bio je vratar Nediljko Labrović koji je spasio goste u nekoliko navrata. U 93. minuti su domaćini imali veliku priliku, ali poraza je Rijeku spasio Labrović fenomenalnom obranom u situaciju jedan na jedan.

Uzvrat će se igrati u Rijeci za tjedan dana.

Hibernian - Rijeka 1:1

• Nakon što su uspješno apsolvirali maltešku Gziru i kroz drugo pretkolo prošli s dvije pobjede, pred Riječanima je sraz s nešto ozbiljnijim suparnikom. Hibernian je prošlu sezonu u Škotskoj završio na trećem mjestu, kao najbolji klub iza tandema nedodirljivih Rangersa i Celtica.
  • Škoti su, baš kao i Rijeka, u drugom pretkolu imali zagrijavanje. Njih je ždrijeb namjerio na FC Santa Colomu iz Andore koju su kod kuće svladali s 3:0, a zatim i u gostima s 2:1.
  • Hibernian je kao uvertiru u dolazak Rijeke odradio utakmicu prvog kola nove sezone škotskog Premiershipa te su kao gosti s 3:2 bili bolji od Motherwella.
  • Dodajmo kako je par na koji ide pobjednik ovog ogleda, Bohemians - PAOK, već odigrao prvu utakmicu trećeg pretkola. Na sveopće iznenađenje Irci su s 2:1 pobijedili Grke koji su u posljednjim minutama ublažili poraz i povećali si šanse za prolaz u play-off. Onaj tko prođe, Hibernian ili Rijeka, u prvoj utakmici play-offa će biti gost Bohemiansa ili PAOK-a. Bude li to Bohemians, eto Rijeci velike prilike da opet zaigra u skupinama europskog natjecanja...
  • Suci utakmice dolaze iz Španjolske. Glavni je Juan Martinez Munuera, pomoćnici su Diego Barbero i Miguel Martinez, a četvrti sudac je Pablo Gonzalez Fuertes.
  • 1 Počela je utakmica...
  • 13 Tomečak je probao s desne strane, ali Macey je bio na mjestu.
  • 16 Netko je promašio loptu u 16-ercu Rijeke, ali domaći se nisu srećom snašli.
  • 24 Labrović brani najbolju priliku domaćih. Bila je to brza akcija domaćih, ali vratar Rijeke je to odbio nazad u igru.
  • 43 Stevenson pogađa vratnicu! Rijeka je imala puno sreće sada...
  • Počeo je nastavak utakmice.
  • 60 Boyle je opalio jako, ali u vanjski dio mreže.
  • 61 GOOOOOOL! Rijeka vodi 1:0! Prince Obeng Ampem je zabio glavom za vodstvo Riječana!
  • 67 Boyle je zabio za 1:1!
  • 84 Abass je pucao pored gola.
  • 93 Labrović spasio Rijeku poraza čudesnom obranom u 93. minuti! On je najzaslužniji za ovaj remi.