Umorna Rijeka u neregularnim uvjetima okrenula Hajduk na Poljudu

Rijeka je još jednom pobijedila Hajduk na Poljudu.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

U kišnim, gotovo nemogućim uvjetima Rijeka je u derbiju 14. kola Prve HNL na Poljudu pobijedila Hajduk sa 2-1.

Rijeka je nakon velikog boda u Europskoj ligi kod Real Sociedada stigla na Poljud te odnijela sva tri boda protiv Hajduka nakon preokreta. Hajduk je poveo golom Mije Caktaša iz jedanaesterca u 9. minuti, no Rijeka je okrenula rezultat golovima Stjepana Lončara (40) i Luke Menala (69) ostvarivši sedmu pobjedu na Poljudu u zadnjih pet golova.

Bila je to sjajna utakmica s obzirom na nemoguće uvjete za igru.

Hajduk je poveo u 9. minuti golom Mije Caktaša iz jedanaesterca kojeg je skrivio Nino Galović igrajući rukom poslije ubačaja Marina Jakoliša. Gosti su uspjeli izjednačiti u 40. minuti preko Stjepana Lončara koji je lijepo zabio nakon ubačaja Ivana Tomečaka s desne strane.

U drugom poluvremenu jaka kiša i natopljeni teren radili su velike probleme igračima i bilo je praktički nemoguće igrati nogomet. Rijeka je u takvim uvjetima stigla do vodstva u 69. minuti. Andrijašević je poslao sjajnu loptu Menalu u dubinu, a ovaj devet minuta nakon ulaska u igru zabio za 2-1.

Hajduk je do kraja susreta jurio po remi, ali nije uspio zabiti i drugi gol.

Hajduk - Rijeka 1:2

• Hajduk (4-2-3-1): Posavec - Jakoliš, Simić, Dimitrov, Dolček - Jradi, Jurić - Jairo, Caktaš, Gyurcso - Umut.
  • Rijeka (3-4-3): Nevistić - Capan, Galović, Smolčić - Tomečak, Halilović, Lončar, Štefulj - Murić, Kulenović, Andrijašević.
  • Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka, pomoćnici su mu Goran Pataki iz Đakova i Marjan Tomas iz Osijeka, a četvrti sudac je Zdenko Lovrić iz Đakova.
  • VAR sudac je Dario Bel iz Osijeka, a asistent VAR suca je Tomislav Petrović iz Valpova.
  • Cijeli Jadran je trenutno područje za koji je označen tzv. crveni alarm. Olujno jugo puše i donosi kišu pa je ova utakmica do samog početka bila pod upitnikom.
  • Igrači se zagrijavaju, to je dobar znam da odgode za neki kasniji, ili strašnji termin neće biti.
  • Nogometaši Hajduka i Rijeke istrčali su na travnjak, kiša pada, ali zasad se uvjeti čine solidnima.
  • 1 U prvoj minuti utakmice počeka jaka kiša i krenulo je olujno jugo!
  • 5 Hajduk je pritisnuo goste vrlo visoko, što se uostalom i očekivalo.
  • 5 Gyursco je pucao, ali blokiran mu je udarac u posljednji trenutak.
  • 6 Jairo nakon ubačaja iz kuta puca iz okreta visoko iznad gola.
  • 8 Rukom je igrao gostujući branič! Bit će 11-erac za Bijele! Jakoliš je ubacio, a Galović je vidljivo igrao rukom.
  • 9 GOOOOOOOL! Mijo Caktaš za 1:0 sa bijele točke.
  • 14 Sjajna akcija Rijeke. Andrijašević je pucao s vrha 16-erca nakon povratne lopte, ali Posavec je to obranio i skrenuo u korner.
  • 16 Dolček je pucao iz daljine, ali preslabo i neprecizno.
  • Nakon početnog pritiska Hajduka Riječani su dva puta opasno stigli pred gol domaćina. Kiša je pojačala i ova bi se utakmica mogla pretvoriti u vaterpolo.
  • 20 Kontra Hajduka, Gyurcso je pucao, ali zamalo preko gola. Bio je malo blokiran udarac pa Bijeli imaju drugi ubačaj iz kuta.
  • 20 Simić je ostao u napadu i došao do jedne lopte, ali mu Galović blokira šut.
  • 22 Kiša je malo smanjila intenzitet, lakše je igrati.
  • 29 Simić je uklizavanjem spriječio opasnu situaciju za domaćina nakon krivo dodane lopte.
  • 35 Umut je imao veliku priliku, ali promašio je cijelu loptu i pogodio nogom Nevisitića.
  • 37 Jairo je tražio Umuta, ali otišlo je malo pored gola.
  • 40 GOOOOOOL! Lončar je zabio za 1:1! Vjetar je malo omeo obranu Hajduka i lopta ih je prevarila taman da dođe do Lončara.
  • 41 Hajduk je odmah uzvratio. Umut je zabio, slavili su domaćini, ali bilo je malo zaleđe što je potvrdio i VAR!
  • Jakoliša je kod gola Rijeke preletjela lopta, ali na drugoj strani je bio umalo asistent za poništeni gol Umuta.
  • 45 Opet greška obrane Hajduka, ali Posavec je ipak brži od Tomečaka i hvata loptu sekundu prije.
  • 45 Tomečak na drugoj strani spašava gol Rijeke. Izbio u posljednji trenutak u korner ispred Jaira.
  • Kraj prvih 45 minuta. Hajduk je bio bolji u teškim uvjetima, ali Rijeka je uspjela odoliti pritisku i izjednačiti. Gosti su umorniji zbog europske utakmice i putovanja, a vidjet ćemo mogu li Bijeli to iskoristiti u drugih 45 minuta.
  • Pljušti na Poljudu, uvjeti će u nastavku utakmice biti još gori.
  • Nejašmić ulazi umjesto Gyurcsa, a Darko Todorović umjesto Jakoliša.
  • 50 Ovo više ne liči na utakmicu. Po zemlji se više uopće ne može igrati koliko je teren natopljen vodom.
  • 52 Umuta je dobor pucao, ali Nevisitić krajnjim naporom spašava vrata gostiju.
  • 60 Caktaš je dobio žuti karton zbog nabijanja lopte
  • 60 Menalo je ušao umjesto Murića.
  • 65 Igra se na duge lopte, drukčije jednostavno nije moguće.
  • 69 GOOOOOOL! Menalo je pobjegao obrani Hajduka i vodi Rijeka 2:1!
  • 71 Velika gužva pred vratima gostiju, ali blokirana su dva udarca Hajduka. Domaći igrači tražili su 11-erac jer je Diamantakos bio povlačen. Bit će VAR provjera, ali nema novog penala.
  • 73 Caktaš puca glavom pored gola.
  • 76 Dolček puca pored gola iz daljine.
  • 85 Umorna Rijeka sjajno se snašla u neregularnim uvjetima na Poljudu i blizu je zaslužene pobjede.
  • 90 Velika prilika za Hajduk, ali Diamantakos i Simić su na dva metra od gola zasmetali jedan drugom. Simić je bio u zaleđu, ali Grk nije.