Kovač osvojio duplu krunu nakon ludog finala: Sjajni golovi za pobjedu Bayerna!

Bayern je osvajač njemačkog Kupa nakon visoke pobjede u finalu protiv Leipziga.

Slavlje Bayerna (Foto: AFP) Foto: Afp

Bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač osvojio je dvostruku krunu u Njemačkoj ove sezone s Bayernom. Nakon što je prije tjedan dana proslavio naslov prvaka, u subotu je stigao do trofeja i u Kupu. Bayern je u finalu na Olimpijskom stadionu u Berlinu svladao RB Leipzig s 3:0 (1:0).

Dvostruki strijelac za Bavarce bio je Lewandowski (29, 85). Prvo je pogodio odličnim udarcem glavom sa 10-ak metara nakon ubačaja Alabe, a u završnici je nakon velike pogreške igrača Leipziga realizirao protunapad potkopavanjem preko Gulacsija.

Jedan gol postigao je Coman (78) koji je istim dodirom primio loptu i lažnjakom izbacio braniča Leipziga, pa zakucao loptu u mrežu.

Leipzig je imao svojih šansi u zanimljivoj i sadržajnoj utakmici, a bio je bolji u prvih 25 minuta. Neuer je dvaput sjajnim obranama spasio Bayern: u 11. minuti obranio je uz pomoć grede Poulsenov udarac glavom iz neposredne blizine, dok je u 48. spriječio izjednačenje obranivši jedan na jedan situaciju Emilu Forsbergu.

Kovaču je ovo drugi uzastopni trofej u Njemačkom kupu. Prošle godine je osvojio naslov s Eintrachtom iz Frankfurta svladavši u finalu upravo Bayern sa 3:1, a treću je godinu zaredom vodio svoju momčad u završnom dvoboju. Prije dvije sezone izgubio je finale s Eintrachtom od Borussije iz Dortmunda s 1:2.

Za Bayern je ovo 19. naslov pobjednika Kupa do kojega je stigao u svom 23. finalu, dok je za RB Leipzig ovo bio prvi finalni nastup u 10-godišnjoj klupskoj povijesti.

RB Leipzig - Bayern 0:3

• Leipzig: Gulacsi - Klostermann, Konate, Orban, Halstenberg - Sabitzer, Adams, Kampl - Forsberg - Werner, Poulsen
  • Bayern: Neuer - Kimmich, Süle, Hummels, Alaba - Martinez, Thiago - Gnabry, Müller, Coman - Lewandowski
  • POČETNE POSTAVE:
  • Klupa Leipziga: Mvogo, Mukiele, Upamecano, Laimer, Demme, Haidara, Cunha
  • Kluba Bayerna: Ulreich, Boateng, Rafinha, Tolisso, Sanches, Ribery, Robben
  • Kao što se i očekivalo, Robben i Ribbery, koji su danas zadnji put u zapisniku Bayerna u natjecateljskoj utakmici, počet će na klupi. Prednost su dobila mlađa i poletnija krila - Coman i Gnabry.
  • 1 Počela je utakmica!
  • 3 Bayern je prvi zaprijetio, Gnabry je pucao u maniri Robbena, lijevom nogom s desnog krila, ali nije bio precizan.
  • 11 Puno sreće za Bayern, Poulsen je pucao glavom nakon kornera, Neuer je to nekako odbio u gredu! Bavarci su imali dozu sreće, ali Neuer zaslužuje svaku pohvalu za fantastičnu obranu.
  • 17 Opet odličan potez danskog reprezentativca Poulsena, znamo sa SP-a u Rusiji koliko može biti opasan. Zavrtio je obranu Bayerna i pokušao pucati, ali Kimmich je intervenirao u zadnji čas i uklizavanjem blokirao šut.
  • 25 Leipzig je bolji u prvih 25 minuta, a Bayern je sada propustio dobru situaciju. Müller je primio loptu sam blizu gola Leipziga, ali braniči su se uspjeli vratiti i zatvoriti Bavarce.
  • 29 Kakav gol Lewandowskog! Sjajno je pogodio glavom i prevario protivničkog vratara, Leipzig je dobro počeo, ali Bayern je poveo!
  • 33 Bayern je okrenuo stvari u svoju korist nakon gola, Leipzig je sada u podređenom položaju. Imali su odmah dobru situaciju, Müller je poslao povratnu loptu u sredinu, ali okliznuo se i nije uspio idealno pogoditi nogu Comana.
  • 42 Što je sada propustio Bayern! Coman je išao 1 na 1 i zaobišao vratara, ali Konate je očistio s crte! Stoper Leipziga je spasio svoju momčad.
  • 45 Gotovo je prvo poluvrijeme!
  • Prvih 25 minuta pripalo je Leipzigu, a onda je Bayern upalio motore. Lewandowski je sjajno pogodio za vodstvo, do kraja poluvremena moglo je biti i 2:0, ali Leipzig je preživio i produžio nadu.
  • 46 Počeo je nastavak!
  • 46 Bayern odmah prijeti, ali Thiago nije dobro pogodio povratnu loptu.
  • 48 Forsberg je sam išao na Neuera, ali kapetan Bayerna je još jednom sjajno obranio!
  • 55 Sada dobra intervencija Gulacsija. Išla je lopta u sredinu, Lewandowski je zakasnio, Gnabry nije, vratar Leipziga bio je na krivoj nozi, ali uspio se vratiti i obraniti.
  • 56 Opet Lewandowski, ali pucao je ravno u Gulacsija.
  • 57 Nema pauze u Berlinu, odmah prijeti Leipzig. Forsberg je pucao, ali još jednom sjajno brani Neuer.
  • 60 Hummels je probio iz zadnje linije i dobro pucao, ali Gulacsi pokazuje da i on može sjajno braniti.
  • 68 Odlična šansa za Lewandowskog, pucao je glavom, ali nije to najbolje zahvatio i lopta je otišla pored gola.
  • 73 Velike ovacije s dijela tribina gdje su smješteni navijači Bayerna. U igru je posljednji put u dresu bavarskog giganta ušao Arjen Robben! Gnabry je izašao.
  • 78 GOOOOOL! Coman je sjajno zabio! U jednom dodiru je primio loptu i prodao lažnjak braniču, pa zakucao loptu u mrežu!
  • 85 GOOOOOL! Lewandowski! Sad je gotovo, Poljak je pobjegao i majstorski potkopao preko Gulacsija. Još jedan sjajan gol Bavaraca.
  • 87 Ući će i Franck Ribery umjesto Comana. Dostojan oproštaj dviju legendi od Bayerna.