UEFA je već odredila pet podskupina za ždrijeb 3. pretkola Europske lige koji će se održati u ponedjeljak čime su skraćeni popisi eventualnih suparnika preostalih hrvatskih predstavnika.
Hrvatski doprvak Rijeka, koja će se u natjecanje uključiti u 3. pretkolu, uvrštena je među nositelje skupine 4, a jedan od mogućih suparnika joj je i malteška Gzira United koja je u 1. pretkolu senzacionalno izbacila splitski Hajduk. Naravno, Gzira United bi prethodno u 2. pretkolu trebala izbaciti i latvijski Ventspils.
Uz pobjednika para Ventspils - Gzira United, mogući suparnici Rijeke su i bolji iz ogleda mađarskog Fehervara i lihtenštajnskog Vaduza, pobjednik susreta između norveškog Haugesunda i austrijskog Sturma, bolji iz dvoboja turskog Malatyaspora i slovenske Olimpije te gruzijske Čihure i škotskog Aberdeena.
Osijek, koji će u 2. pretkolu za protivnika imati bugarski CSKA iz Sofije, će u slučaju prolaska u 3. pretkolo biti podnositelj u skupini 5, a mogući suparnici bit će mu češki predstavnik Sparta iz Praga, grčki AEK iz Atene te bolji iz susreta španjolskog Espanyola i islandskog Stjarnana, slovenskih Domžala i švedskog Malmoa, crnogorske Budućnosti i ukrajinske Zarje te ruskog Arsenala iz Tule i azerbajdžanskog Nefčija.
Dinamo može izvući prvaka Grčke, ali i Crvenu zvezdu
Hrvatski prvak Dinamo bi u slučaju ispadanja od gruzijskog Saburtala u 2. pretkolu Lige prvaka također nastavio natjecanje u Europi u 3. pretkolu Europske lige. Onaj realniji scenarij je prolazak Dinama u 3. pretkolo Lige prvaka gdje ih čeka PAOK, a možda i Crvena zvezda, Maribor, Maccabi ili pak Ferencvaros.
Mogući protivnici Dinama u 3. pretkolu Lige prvaka:
PAOK
Qarabağ / Dundalk
Maribor / AIK
Crvena zvezda / HJK Helsinki
Maccabi Tel-Aviv / CFR Cluj
Valletta / Ferencváros
Mogući protivnici Rijeke u 3. pretkolu Europske lige:
Ventspils / Gzira United
Fehervar / Vaduz
Haugesund / Sturm
Malatyaspor / Olimpija
Čihura / Aberdeen
Mogući protivnici Osijeka (ako prođe u 3. pretkolo Europske lige):
Sparta Prag
AEK
Espanyol / Stjarnan
Domžale / Malmo
Budućnost / Zarja
Arsenal Tula / Neftči
Mogući suparnici Dinama u3. pretkolu EL-a ako ispadne iz kvalifikacija za Ligu prvaka:
SP Tre Penne / Sūduva
Piast Gliwice / Riga FC
Ararat-Armenia / Lincoln Red Imps
Valur Reykjavík / Ludogorets
HB Tórshavn / Linfield