Nogomet
Nogomet

Talijani zagrizli za Hajdukova dragulja: Splićani traže milijun eura, oni nude nešto manje

Talentirani Hajdukov junior na meti je Torina.

Hajduk (Foto:Ante Cizmic/Cropix)

U završnici ljetnog prijelaznog roka Hajduk bi mogao realizirati još jedan izlazni transfer. Nakon što je objelodanjeno da su pri kraju prodaja Rokasa Pukštasa u Middlesbrough i Nike Kristiana Sigura u Genk, sada bi Splićani mogli lijepo zaraditi i na transferu mladića koji još nije upisao niti minutu u seniorskom nogometu.

Ante Bralić, 18-godišnji junior, na meti je Torina. Talijani bi ga htjeli dovesti u svoje redove i uspostavili su kontakt s Hajdukom koji traži odštetu od 1.000.000 eura dok Torino nudi nešto niži, zasad nepoznat iznos.

Bralić je napadač, visok je čak 193 centimetra i njega su skauti Torina zapazili na nedavnom turniru juniora Memorijal Mladen Ramljak. Tada je zabio jedan gol i upisao tri asistencije.

Za svoju visinu je iznimno brz, nedavno su mu izmjerili da je trčao čak 35,8 km/h što je stvarno impresivno.

Hajduk mora donijeti odluku uskoro jer je Bralić ušao u posljednju godinu stipendijskog ugovora. Na sportskom direktoru Robertu Grafu je da sada odluči hoće li Braliću ponuditi profesionalni ugovor ili će se s Torinom dogovoriti oko odštete i uzeti ozbiljan novac za mladića bez ijedne odigrane sekunde u seniorskom nogometu.