Nogomet
Nogomet

Talijanska ikona o Modriću i Milanu: "Ako se Luka prehladi, Allegri je gotov"

Antonio Cassano pohvalio je Modrića i obezvrijedio rad njegova šefa.

Luka Modrić (Foto:Profimedia)

Bivši talijanski napadač Antonio Cassano oštro je prokomentirao Milanov početak sezone u Serie A, pohvalio Luku Modrića, ali pritom potpuno obezvrijedio rad trenera Massimiliana Allegrija.

"Za uspjehe je zaslužan Modrić, a ne Allegri"

Cassano, danas televizijski komentator, smatra da je Milanov dobar start prvenstva više plod Modrićeve klase nego Allegrijevih zamisli:

"U Udinama je Milan odigrao sjajnih 95 minuta, a protiv Bologne zaslužio pobijediti. Ali za mene su favoriti Napoli i Juventus. Allegri mi još mora dokazati da ono što smo vidjeli nije bila slučajnost – jer za mene jest."

Posebno je naglasio Modrićevu ulogu:

"Luka svakoga oko sebe čini boljim i za velik dio uspjeha Milana zaslužan je on, a ne Allegri. Ako se Modrić prehladi, Allegri će se vratiti na ono što je radio prije – duga lopta na Rafaela Leaa i nadaj se najboljem."

Tko je Antonio Cassano?

Cassano (43) bio je jedan od najtalentiranijih talijanskih ofenzivaca svoje generacije, poznat po briljantnim potezima, ali i burnom temperamentu.

Igrao je za Bari, Romu, Real Madrid, Sampdoriju, Milan i Inter, a za reprezentaciju Italije upisao je 39 nastupa i 10 golova. Nastupio je na više velikih natjecanja, no karijeru su mu obilježili sukobi s trenerima i upravama zbog kojih nikada nije u potpunosti ispunio golemi potencijal.

Tablice omogućuje Sofascore