Rijeka kao gost na svojoj Rujevici rutinski izborila prolaz u osminu finala Kupa

Rijeka je izbacilia Neretvanac i izborila osminu finala Kupa.

Neretvanac - Rijeka (Foto:Damir Škomrlj/Cropix)

Poput utakmice Varteks - Osijek i drugi današnji susret šesnaestine finla KupaNeretvanac - Rijeka, završio je rezultatom 1:3

Utakmica se trebala igrati na stadionu četvrtoligaša iz doline Neretve, međutim kako Neretvanac nije mogao osigurati minimalne sigurnosne standarde na svom stadionu, utakmica se igrala na Rujevici.

Rijeka je povela u 10. minuti golom Komnena Andrića kojem je to bio prvijenac u klubu s Kvarnera.

Bogojević je uputio prizemni ubačaj na vrh peterca, a Andrić postavio nogu za 1:0. U 33. minuti je Fruk sjajnom dubinskom loptom pronašao Marca Pašalića koji je izašao sam pred suparničkog vratara i rutinski poentirao za 2:0.

U 60. minuti Rijeka je zabila i treći gol. Fruk je ubacio na drugu vratnicu, Perica glavom pogodio gredu, a odbijenu loptu kapetan Stjepan Radeljić poslao iza vratara Neretvanca.

Konačnih 3:1 postavio je Krešimir Medić u 83. minuti pogodivši sa 20 metara.

Ljetos bio na korak od Hajduka, a sad je postao novi trener talijanskog velikana

Dinamo se oglasio ovom porukom, navijači ih zatrpali komentarima: "Ljudi, dajte. Mi nismo ni na što ličili..."

Nogometna fešta u Varaždinu i dašak starih vremena: Osijek u Kupu izbacio Varteks