Barca pobjedom do 86 bodova, još jedno razočarenje Reala, Valencia dostigla Getafe

Nakon odigranih utakmica pretposljednjeg, 37. kola La Lige praktički je odlučeno kako će uz Huescu i Rayo Vallecano sljedeće sezone u drugoj ligi pridružiti Girona, dok je Valencia dostigla Getafe na četvrtoj poziciji, posljednjoj koja vodi u Ligu prvaka.

Slavlje Barcelone (Foto: AFP) (Foto:Afp)

U odlučujućoj utakmici u borbi za ostanak Girona je izgubila na svom terenu od izravnog konkurenta Levantea s 1:2 (0:0). Domaći su poveli preko Stuanija (60), ali su Morales (62) i Bardhi (86) donijeli preokret. Levante se tako spasio pobjegavši na 43 boda, dok je Girona ostala u zoni ispadanja, 18. sa 37 bodova.

Kako je Valladolid, za koji je Duje Čop odigrao sudačku nadoknadu, kao gost svladao Rayo Vallecano sa 2:1 (1:0), Girona je stigla u gotovo bezizlaznu situaciju. Valladolid je poveo preko Unala (6-11m), izjednačio je Medran (73), a slavlje gostima osigurao je Guardiola (80).

Valladolid je tako stigao do 41 boda, nedostižna četiri više od Girone.

Jedini sastav koji Girona još može dostići jest Celta koja je izgubila s 1:3 (0:3) na gostovanju kod Athletica u Bilbau. Strijelci za domaće bili su Raul Garcia (16-11m, 17) i Williams (40), a poraz gostiju ublažio je Aspas (89-11m). Celta je tako ostala na 40 bodova, tri više od Girone, ali kako u posljednjem kolu igra na svom terenu protiv otpisanog Rayo Vallecana, teško će propustiti priliku osvojiti barem bod, s kojim bi ostala u ligi.

U borbi za četvrto mjesto Valencia je domaćom pobjedom 3:1 (2:1) protiv Alavesa iskoristila poraz Getafea 2:0 (1:0) na gostovanju kod prvaka Barcelone. Alaves je poveo preko Xima Navarra (12), ali su Soler (29), Santi Mina (34) i Gameiro (68) donijeli potrebne bodove Valenciji, koja sada ima 58 bodova, kao i Getafe.

U Barceloni su golove za domaće postigli Vidal (39) i Djene (89-ag). Ivan Rakitić igrao je do 62. minute za Barcelonu, koja sada ima 86 bodova, 11 više od drugog Atletica iz Madrida koji je odigrao 1:1 (1:0) sa Sevillom na svom terenu. Domaći su poveli preko Kokea (30), a izjednačio je Sarabia (70). Marko Rog odigrao je drugo poluvrijeme za Sevillu koja uoči posljednjih 90 minuta drži šesto mjesto sa 56 bodova, dva manje od Valencije i Getafea.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je od 56. minute u još jednom lošem rezultatu madridskog Reala koji je izgubio s 1:3 (1:1) na gostovanju kod imenjaka iz san Sebastiana. Madridski je sastav postigao prvi gol preko Diaza (6), ali su Merino (26), Zaldua (57) i Barrenetxea (67) preokrenuli.

Madridski Real treći je s 68 bodova, a onaj iz San Sebastiana osmi s 50.