Velike promjene očekuju hrvatskog prvaka Rijeku po preuzimanju franšize Black Knight Football Club (BKFC) koja će postati većinski vlasnik kluba. Iako se točan ustroj tek treba definirati, jasno je da će doći do velikog preslagivanja na Rujevici.
Prema neslužbenim informacijama, s odlaskom Damira Miškovića iz kluba otići će gotovo svi najbliži suradnici – osim Darka Raića Sudara. On bi trebao ostati u klubu i poslije promjene vlasništva, piše Sportcom.
Strani vlasnici traže domaće stručnjake
BKFC u pravilu zadržava domaće ljude na najosjetljivijim funkcijama, kako zbog imidža, tako i zbog boljeg razumijevanja lokalne sredine. U tome veliku ulogu ima i Harry Redknapp, legendarni engleski trener i savjetnik Billa Foleya u Bournemouthu, ali i cijeloj franšizi.
Redknapp je tijekom karijere surađivao s osam poznatih hrvatskih nogometaša – Prosinečkim, Pletikosom, Ćorlukom, Kranjčarom, Šukerom, Modrićem, Bilićem i Štimcem.
Njegova riječ, kažu upućeni, imat će veliku težinu i prilikom donošenja odluka o budućnosti Rijeke.