Dinamo u uzvratu potvrdio Ligu prvaka: Pjaca i autogol Qarabaga za plasman u ligašku fazu

Dinamo je u uzvratu slavio 2:0 protiv Qarabaga i s ukupnih 5:0 potvrdio plasman u Ligu prvaka.

Marko Pjaca (Foto:Marko Lukunić/Pixsell)

Nogometaši zagrebačkog Dinama po deveti će put zaigrati u Ligi prvaka, oni su u uzvratnom susretu završnog pretkola kao gosti u Bakuu svladali Qarabag sa 2-0 te tako sigurno obranili 3-0 prednost ostvarenu u prvoj utakmici prije osam dana u Zagrebu.

Dinamo je poveo lijepim golom Marka Pjace (32), a konačni rezultat postavljen je autogolom Silve (53-ag).

Zagrebački je sastav u Baku stigao s velikom prednosti iz prvog dvoboja što je uvelike diktiralo i razvoj događaja na travnjaku. Domaći su morali jurnuti naprijed od samoga starta što je Dinamu omogućilo postaviti se u čvrsti blok i zatim prijetiti iz brzih protunapada.

Qarabag očekivano započeo, pa ih Pjaca šokirao

Qarabag je u prvih 15-ak minuta stvorio nekoliko poluprilika i to prvenstveno preko svoje desne strane gdje se nalazila najslabija karika u Dinamovu sastavu Ogiwara. Ipak, Nevistićeva mreža niti jednom nije bila ozbiljno ugrožena.

S druge strane, Dinamo je prvi put zaprijetio u 21. minuti kada je Sučić okomitom loptom uposlio Baturinu čiji je udarac sa 20-ak metara prohujao tik pored vratnice.

Ono što nije uspjelo Baturini jest Pjaci 10-ak minuta kasnije. Dinamo je mirno iznio loptu sa svoje polovice, ona je stigla do Pjace na desnom krilu, koji je potom s nekoliko driblinga "izludio" svoje čuvare da bi zatim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta neobranjivo odbila u mrežu.

Konačni udarac, Azeri zadali sami sebi

Drugo je poluvrijeme počelo odličnom prilikom Qarabaga, ali kapetan Zoubir je glavom s pet metara u 52. minuti bio neprecizan.

Kazna je stigla samo minutu potom. Bernauer, koji je na poluvremenu zamijenio nesigurnog Ogiwaru, dugom je loptom uposlio Sučića koji je ušao u kazneni prostor, njegov udarac odbio je Kochalski, ali ravno u svog braniča Silvu koji nije stigao reagirati već je poslao loptu u vlastitu mrežu.

Drugi gol Dinama "ubio" je utakmicu, domaći su izgubili i posljednju nadu u preokret pa je ostatak dvoboja bio tek odrađivanje posla.

Suparnike u novom formatu Lige prvaka u kojem će svaki od 36 klubova odigrati po osam susreta Dinamo će saznati na ždrijebu koji će se održati u četvrtak od 18 sati u Monte Carlu.

Tekstualni prijenos pratite na gol.hr-u.

• 4 Sjajna dubinska lopta Baturine pronašla je Kulenovića koji je ubacio u kazneni prostor, a Dinamo dobio prvi korner
  • 6 Leandro se sjurio kroz sredinu, proslijedio za Andradea, ali pritisak Mišića i Nevistića neutralizirao je prijetnju.
  • 8 Petković je lošim dodavanjem pokrenuo brzu tranziciju Qarabaga, na sreću rezultiralo je samo u korneru koji nije iskorišten.
  • 9 Bilo je sada nervoze pred vratima Dinama, nezgodno ubacivanje zbunilo je Nevistića i Mmaeea, ali napadači Qarabaga nisu iskoristili priliku.
  • 12 Po očekivanjima, Qarabag podiže tempo i intenzitet igre u inicijalnom periodu utakmice, Dinamo ih za sada solidno kontrolira i nudi prijetnju iz kontri.
  • 14 Sučić je iznudio prvu opomenu susreta, a zaradio ju je Kevin Medina.
  • 19 Mmaee je požutio nakon klizećeg starta, ali spriječio je tranziciju Qarabaga.
  • 19 Opsada je trenutno pred vratima Nevistića, ali Dinamo bez većih problema sve čisti.
  • 21 Prva opasnija tranzicija Dinama, Sučić proigrao Baturinu u prostor, a njegov pokušaj je prošao pored stative.
  • 29 Ponovno se Ogiwara pokazuje kao slaba karika u obrani Dinama, pokušao je klizećim startom zaustaviti napad, ali je zaradio žuti karton blizu kaznenog prostora.
  • 31 GOOOOL! Pjaca sjajno potegnuo s desne strane, a njegov udarac od stative ušao je u vrata Qarabaga.
  • 37 Primljeni gol nije obeshrabrio Qarabag, oni nastavljaju napadati kao i inače. To podrazumijeva da ne uspjevaju zabiti.
  • 39 Ponovno Pjaca radi probleme na desnoj strani, ali Medina je blokirao njegov udarac te će biti samo korner za Dinamo
  • 42 Bilo je nakratko opasno pred vratima Dinama nakon prekida, ali Nevistić je sjajno intervenirao i spriječio udarac.
  • 45 Počelo je drugo poluvrijeme u Baku.
  • 47 Petković je imao prvu šansu u nastavku, njegov pokušaj prošao je pored gola.
  • 49 S druge strane uzvraća Leandro Andrade, također neprecizno.
  • 52 Opasan ubačaj s desne strane Qarabaga od Silve, našao je glavu svog igrača koji nije pogodio s pet metara.
  • 54 GOOL! Bernauer je sjajno proigrao Sučića koji je zapucao, vratar Qarabaga obranio, a odbijena lopta ušla je u gol od Matheusa Silve.
  • 56 Velika šansa za Qarabag! Zoubirov udarac iz blizine blokira Bernauer
  • 64 Brige za Jakirovića, Martin Baturina je na podu i drži se za preponu.
  • 66 Igru napuštaju Baturina i Petković, ulaze Rog i Cordoba
  • 69 Rog se sjurio kroz sredinu, Andrade ga je srušio i zaradio opomenu.
  • 80 Nakon sjajne kompletne izvedbe, Marko Pjaca napušta igru za Špikića.
  • 81 Sjajna akcija domaćih, iza Dinamove obrane proigran je Cafarq­uliyev koji nije uspio uputiti udarac u okvir gola.
  • 83 Probudio se stadion u Baku nakon pokušaja Toral Bayramova, bit će samo korner za Qarabag nakon obrane Nevistića.
  • 84 Nove brige za Jakirovića: Pierre-Gabriel napušta igru zbog ozljede, ušao je Hoxha
  • 87 Sučić je sjajno ukrao loptu Medini koji ga je srušio, a s obzirom da je već imao žuti karton, stoper Qarabaga je isključen.
  • 90+3 Kraj utakmice!

Dinamo u novom formatu Lige prvaka: Evo kada počinje ždrijeb

VIDEO Pogledajte golove koji su Dinamo odveli među europsku elitu

Talijanski insajder otkrio: Dinamo u pregovorima s Bundesligašem oko mladog napadača