Poznati su svi sudionici ovogodišnje Lige prvaka: Bivši dinamovac briljirao

Crvena zvezda, Slovan Bratislava i Lille posljednji su putnici u Ligu prvaka.

Crvena zvezda (Foto:Afp)

Gotove su kvalifikacije za Ligu prvaka, poslije Dinama koji je potvrdio plasman ponovo pobijedivši Qarabag, svoje mjesto među elitom izborili su još Crvena zvezda, Slovan Bratislava i Lille, a junak prvog ulaska Slovana u najjače klupsko natjecanje je hrvatski napadač Marko Tolić.

Tolić je bio dvostruki strijelac za Slovan u 3-2 (1-1) domaćoj pbojedi protiv Midtjyllanda što je slovačkom sastavu bilo dovoljno za povijesni uspjeh jer je prva utakmica u Danskoj završila rezultatom 1-1.

Tolić je u 34. minuti doveo Slovan u vodstvo od 1-0 da bi potom Simsir u 41. i Franculino u 50. pogađali za preokret. No, u 81. minuti je Tolić novim golom s ruba kaznenog prostora poravnao na 2-2 da bi Barseghjan pet minuta potom pogodio za završni preokret.

Lille i Zvezda izborili plasman

Lille je ušao u Ligu prvaka usprkos 1-2 porazu na gostovanju kod Slavije u Pragu jer je u prvoj utakmici slavio sa 2-0 na svom terenu, dok je Crvena zvezda kao domaćin svladala norveški Bodo/Glimt sa 2-0 i tako nadoknadila 1-2 zaostatak iz prvog dvoboja.

Ranije u srijedu Ligu prvaka je izborio i hrvatski prvak Dinamo s ukupnih 5-0 protiv azerbajdžanskog Qarabaga.

Ždrijeb novog formata Lige prvaka održat će se u četvrtak u Monte Carlu.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA ZADNJEG PRETKOLA LIGE PRVAKA,

Utorak:

Galatasaray (Tur) - Young Boys (Švi) 0-1 (Virginius 87) (2-3)

Salzburg (Aut) - Dinamo Kijev (Ukr) 1-1 (Daghim 12 / Vanat 29) (2-0)

Sparta Prag (Češ) - Malmo (Šve) 2-0 (Haraslin 80-11m, Rrahmani 83) (2-0)

Srijeda:

Qarabag (Aze) - Dinamo Zagreb (Hrv) 0-2 (Pjaca 32, Silva 53-ag) (0-3)

Crvena zvezda (Srb) - Bodo/Glimt (Nor) 2-0 (Duarte 25-11m, Spajić 59) (1-2)

Slavia Prag (Češ) - Lille (Fra) 2-1 (Zafeiris 5, Schranz 84 / Zhegrova 77) (0-2)

Slovan Bratislava (Svk) - Midtjylland (Dan) 3-2 (Tolić 34, 81, Barseghjan 86 / Simsir 41, Franculino 50) (1-1)

Europska elita stiže na Maksimir: Ovo su mogući Dinamovi suparnici u povijesnoj sezoni Lige prvaka

Dinamo zadovoljno trlja ruke: Evo koliko će zaraditi od Lige prvaka

Dinamo udario temelje za "vječnu" vladavinu HNL-om: Hajduk je prosuo veliku šansu i može samo plakati