Poljudske tribine dale su najbolju ocjenu Hajdukove igre po završetku utakmice s Varaždinom. Splićani su slavili s 1:0, a Poljudom se prolomio zvižduk navijača.
Vidjeli su navijači Hajduka kako su njihovi ljubimci odigrali i očito su svjesni da s takvom igrom teško mogu ostvariti glavni cilj, a to je prekid dugačkog posta i konačno osvajanje naslova prvaka Hrvatske.
Hajduk je sretno i spretno došao do pobjede. Varaždin je imao bolje šanse, Latković je promašio šansu utakmice, čisti zicer, a Dabro zatresao gredu. Gosti su i taj jedanaesterac iz kojeg je pao jedini gol zapravo poklonili Hajduku. Tepšić je panično išao ispucavati loptu i napravio je početničku pogrešku pokosivši Šegu, koji mu je lukavo izmakao loptu.
Mučenje lopte i gledatelja
Vidjeli smo puno borbe i nabijanja, a malo smislenih akcija domaće momčadi. Hajduk je uglavnom grčevito branio taj jedan pogodak s početka utakmice i dojam je da ne bi postigao pogodak iz igre da se igralo tri dana.
Gennaro Gattuso iznenadio je ostavljanjem Filipa Krovinovića na klupi. Jučer se prolomila vijest da Krovinovića žele Katarani, pa je izgledalo da je to razlog. No Krovinović je poslije ušao tako da ta priča ne drži vodu. Jer da je transfer pred realizacijom, Krovinović ne bi ni ulazio. Ništa u igri Hajduka nije bilo puno drukčije nego u prethodne dvije utakmice. Bijeli su samo manje griješili u obrani i imali više sreće.
-
{{PollEntryResults.38196.Percent}}%Dinamo doma protiv Gorice{{PollEntryResults.38196.Votes}}
-
{{PollEntryResults.38197.Percent}}%Hajduk u Puli kod Istre 1961{{PollEntryResults.38197.Votes}}
-
{{PollEntryResults.38198.Percent}}%Rijeka u Osijeku{{PollEntryResults.38198.Votes}}
Ukupno {{TotalVotes}}
Greška prilikom glasanja. Pokušajte ponovno kasnije. {{error}}Kaže se da se pobjedi ne gleda u zube, ali kada se ovako igra, samo je pitanje vremena kada će uslijediti sljedeći kiks, pogotovo na gostovanjima. Hajduk sljedeće kolo ide Istri i ne budi li podigao razinu igre, jako teško će do tri boda.
Može li Hajduk uopće bolje?
E, sad, pitanje je može li Hajduk uopće bolje? Trebao bi moći jer ovo što prikazuje na startu proljetnog dijela sezone ispod svake je razine. Od toga nije teško biti bolji.
Sreća je za Bijele što ni Dinamo ne izgleda fabulozno. Prvih 45 minuta Modrih protiv Šibenika, nakon ovog kola posljednje momčadi lige, bilo je na razini Hajdukove igre. Za Dinamo ipak znamo da može bolje, spoznali smo to u Ligi prvaka, ali u domaćoj ligi cijelu sezonu to ne izgleda bajno, pa ni na početku proljetnog dijela sezone.
Kako će Rijeka proći protiv Istre, to ćemo tek vidjeti, ali vidjeli smo kako je izgledala u Varaždinu. Riječani na gostovanjima već odavno imaju puno problema, to je u pravilu teško mučenje, no na Rujevici ipak igraju puno bolje.
Liga je neizvjesna, ali kvaliteta je nešto posve drugo
Još više muke po gostovanjima ima Osijek. Nakon pobjede nad Dinamom, Osječani izgube već sljedeću utakmicu na gostovanju kod Gorice. Kada se podvuče crta, ispada da vodeće momčadi SHNL-a igraju na manje, a ne na više.
Svatko svakoga u ligi može pobijediti, pogotovo na domaćem terenu. Na prvu to izgleda dobro jer povećava neizvjesnost prvenstva. Zanimljivije jest, ali ostaje pitanje kvalitete nogometa koji gledamo i što s takvim predstavama naši najbolji klubovi mogu očekivati u Europi?
To smo vidjeli prošle sezone i mnogih prethodnih. Koga Hajduk u Europi može pobijediti s ovako groznom igrom? Bojimo se da ostaju još samo mušterije iz nogometnih velesila kao što su Estonija, San Marino, Farski Otoci ili Lihtenštajn…
Ako Hajduk bude prvak s ovakvom igrom...
Već sam nedavno konstatirao, a i ponovit ću: kako mu rivali izgledaju, veći je problem Dinamu da ne bude nego da bude prvak. Izgleda da se Modri moraju baš svojski potruditi da ne obrane naslov prvaka. Zasad ostavljaju dojam da tu soluciju ne treba odbaciti.
Ako Hajduk bude prvak s ovakvom igrom, to gotovo da se može staviti u red malih sportskih čuda. Cinci će reći da će to nešto reći i o Dinamu i Rijeci te cijeloj hrvatskoj ligi.