Ovakva kolekcija trofeja nikad nije stigla u HNL: Pogledajte što je Rakitić sve osvojio, HNL bi bio šlag na tortu

Ivan Rakitić jedan je od najtrofejnijih hrvatskih nogometaša u povijesti.

Rakitić s trofejem Europske lige 2023. godine (Foto:Afp)

Još su samo sitnice preostale do službene objave transfera Ivana Rakitića u Hajduk.

Time će biti dovršen jedan od najvećih transfera u povijesti HNL-a. Kad u neki klub dolazi igrač službeno proglašen legendom Barcelone, to je nešto posebno. Neovisno o tome u kakvoj eventualno formi dolazi te s kakvim ambicijama. Zapravo, za igrača njegova pedigrea teško je ikakve ambicije osporavati.

Nevjerojatan popis trofeja

Osim toga, u Hajduk dolazi igrač koji je u karijeri osvojio gotovo sve važnije klupske trofeje za koje se natjecao.

U svom Baselu još kao 19-godišnjak osvojio je švicarski Kup, nakon čega je tri i pol sezone proveo u Schalkeu. Nije u Njemačkoj došao do trofeja iako je nastupio u Kupu koji su 2011. osvojili. No tijekom polusezone prešao je Sevillu. Sezonu ranije bio je viceprvak Njemačke.

Trofeji su krenuli kad je došao u Andaluziju, odnosno 2014. osvojena je Europska liga, a Ivan je podigao trofej kao kapetan, a onda otišao u Barcelonu.

Liga prvaka i gol u finalu

Igrajući za Blaugranu, osvojio je četiri La lige i četiri Kupa kralja, no najveći trofej svakako je Liga prvaka 2015. godine. Barcelona je tada savladala Juventus rezultatom 3:1, a Ivan je u četvrtoj minuti postigao prvi pogodak na susretu. To je četvrti najbrži pogodak u finalnoj utakmici Lige prvaka u povijesti.

Osim toga, igrajući za Barcelonu, osvojio je dva španjolska Superkupa, europski Superkup i Svjetsko klupsko prvenstvo.

Nakon povratka u Sevillu došao je još jedan naslov u Europskoj ligi.

Da, Ivan je uistinu pun trofeja, a vjerujemo da bi mu eventualni s Hajdukom, posebno ako bude riječ o ligaškom, koji se čeka gotovo dva desetljeća, bio vrlo vrijedan.