Nogomet
Nogomet

Osijek prodao Roka Jurišića

Jedan od najvrjednijih osječkih eksponata napustit će Opus Arenu te između ostalog zaigrati jedan od najluđih europskih derbija.

Roko Jurišić (Foto:Marin Franov/Cropix)

Kao što je već ranije bilo najavljeno, osječka nogometna tržnica ovog bi ljeta trebala biti puno aktivnija ili barem financijski izdašnija po pitanju onoga što se prodaje.

Tako je riješen još jedan izlazni transfer kojim će se popraviti stanje u posljednjim mjesecima, radi poznatih okolnosti, podosta ugroženoj klupskoj blagajni.

Lijepa odšteta, ali da se sve posložilo drugačije...

Klub će napustiti Roko Jurišić, standardni lijevi bočni koji je u dresu Osijeka došao do spominjanja čak i reprezentativnog poziva te mu se spremao bogatiji transfer.

Ipak, niz ozljeda, od kojih mu je jedna praktički oduzela veći dio prošle sezone, sve je to spriječio pa će 24-godišnjak iz Zagreba klub napustiti u nešto siromašnijem poslu nego što se projiciralo.

Jurišić će pristupiti grčkom Arisu iz Soluna uz zasad neslužbeno potvrđenu odštetu od jednog milijuna eura, ali spominje se i oko 200 tisuća eventualnih bonusa.

Čeka ga hrvatski vratar i derbi najluđe pirotehnike

To je vrlo dobar transfer za ovog sjajnog nogometaša, budući da će ostati u jakoj i praćenoj europskoj ligi te u klubu s reputacijom. Između ostalog, igrat će solunski derbi protiv PAOKA-a, koji glasi za jedan od najluđih derbija svijeta, a bakljade s njega su jedan od najpopularniih navijačkih sadržaja na YouTubeu.

Aris je klub kojem vrh grčke ljestvice nije stran, u sezoni 2020./21. tako su i bili i viceprvaci, no prošle sezone osvojili su tek osmo mjesto, što im je najlošiji plasman u proteklih osam sezona. U klubu ga od Hrvata čeka vratar Lovro Majkić.