Svakome po bod u izjednačenom susretu na Opus Areni

Osijek i Hajduk odigrali su 1:1 u susretu 21. kola SuperSport HNL-a odigranog na Opus Areni.

Osijek - Hajduk (Foto:Ivan Peric/Cropix)

U trećem ovosezonskom susretu Osijeka i Hajduka svatko je postigao po jedan pogodak, čime je svakome pripao po jedan bod.

Hajduk je do vodstva došao u 57. minuti preko Filipa Uremovića, dok je izjednačio Ramon Mierez u 72. minuti.

Pola sata ničega, vodila se šahovska bitka

Susret u Osijeku započeo je oprezno s obje strane, pa se u prvih pola sata nije dogodilo ništa vrijedno spomena, a onda je "zakuhalo" u razmaku od samo dvije minute pred oba gola.

Prvi je priliku imao Hajduk, nakon odlične kombinacije Brekala i Kalinića lopta je stigla do Moufija koji se iz drugog plana ubacio u kazneni prostor, no njegov udarac iskosa s lijeve strane pogodio je vanjski dio vratnice.

Samo dvije minute potom lopta je završila u mreži gostiju, ali je nakon provjere putem VAR-a pogodak Miereza poništen. U začetku akcije Nejašmić je rukom odnio loptu ispred Kleinheislera, uslijedila je gužva u 16-ercu u kojoj se najbolje snašao Mierez. Ipak, slavlje fomaćih krstko je trajalo jer je na intervenciju VAR-a sudac Pajač opravdano poništio pogodak.

U samoj završnici prvog dijela Hajduk je imao još jednu priliku, stvorila se gužva pred golom osijeka, ali ni Šarlija niti Kleinheisler nisu uspjeli probiti blok domaćih igrača.

Hajduk poveo nakon prekida, no nije izdržao

Ono što nije uspjelo u 45. minuti, jest u 57. Brekalo je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, najviši u skoku je bio Šarlija, lopta je pala pred noge Krovinovića čiji je pokušaj obranio Malenica, ali lopta je šetala po gol-liniji prije no što ju je Uremović ubacio u mrežu.

Hajduk ipak nije uspio sačuvati teško stečenu prednost, u 72. minuti je netom ušli Lovrić uputio precizan prizemni šut sa 17 metara, Lučić je uspio tek kratko odbiti, a na taj odbijanac najbrže je reagiao Mierez i manirom rasnog strijelca poravnao na 1-1.

Mogao je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Mierez zabiti i za potpuni preokret, opet je jedan odbijanac stigao njemu na nogu, no ovaj je put pucao ravno u Lučića.

Hajduk se ovim bodom barem nakratko vratio na vrh ljestvice, sada ima 42 boda, jedan više od druge Rijeke koja će u nedjelju igrati protiv Istre 1961, a pet više od trećeg Dinama koji je odigrao dvije utakmice manje. Osijek je četvrti sa 31 bodom.

Osijek - Hajduk 1:1

• HAJDUK: Lučić, Mikanović, Šarlija, Uremović, Moufi, Kalik, Kleinheisler, Pukštas, Krovinović, Brekalo, N. Kalinić.
  • OSIJEK: Malenica - Omerović, Bralić, Duarte, Jurišić - Nejašmić, Čokaj, Prekodravac - Bukvić, Pušić - Mierez
  • Klupa Hajduka: Buljan, Kalinić, Prpić, Odjidja Ofoe, Livaja, Benrahou, Elez, Trajkovski, Hrgović, Čuić
  • Klupa Osijeka: Kolić, Vrbanac, Mkrtchyan, Jugović, Gržan, Brlek, Živković, Matković, Zebec, Guedes, Lovrić
  • 1 Počeo je susret na Opus Areni.
  • 7 Igra se u početku vrlo aktivno, ali i s obje strane odgovorno.
  • 9 Nesigurnost Lučića nakon ubačaja domaćih iz prekida, no ipak je na kraju uspio zadržati loptu i spriječiti opasnost.
  • 12 Evo prve prilike i to za domaće. Odlično je po desnoj strani prošao Čokaj i ubačajem pronašao Prekodravca na desetak metara od gola, no udarac glavom mladog veznjaka Osijeka ukrotio je Lučić.
  • 17 Prvi put je zaprijetio Hajduk, no akcija u kojoj su sudjelovali Kalik i Kalinić ipak nije dovela do udarca na gol.
  • 25 Prošlo je 25 minuta, a niti jedna momčad nije spremna preuzeti imalo rizika. Igra se kombinatorno, traži se prostor ili pogreška protivnika, no zasad obje obrane djeluju kompaktno i sigurno.
  • 28 Mikanović je grubo u skoku startao na Jurišića i zaradio žuti karton.
  • 33 Evo sjajne šanse za Hajduk i to kakve. Moufi je došao iz drugog plana, sjajno ga je iz prve proigrao Kalinić, a on je pogodio vanjski dio vratnice.
  • 34 Osijek je odmah nakon velike prilike Hajduka postigao pogodak! No, reagirao je VAR i poništio pogodak Miereza radi ruke Nejašmića u samom početku akcije.
  • 40 Blokirani udarac Kalika lako je ukrotio Malenica.
  • 41 Dalekometni udarac Pušića vrijedi samo upisati u statistiku.
  • 42 Sad je pokušao i Čokaj. Udaljenost je bila manja, lopta je prošla bliže golu, ali i dalje bez opasnosti za Lučića.
  • 45 Strašna je bila gužva pred golom Osijeka, čija je obrana očistila samo do Kleinheilsera, koji sa nešto više od 16 metara šutira pored gola.
  • 45 Rezultat na odmoru je 0:0
  • 46 Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 53 Nastavila se ona šahovska bitka iz prvog dijela.
  • 55 Solo akcija i udarac Jurišića samo za statistiku.
  • 56 Omerović je izgubio loptu, a onda i povukao Kleinheislera s leđa te zaradio žuti karton.
  • 57 Hajduk je poveo, a strijelac je UREMOVIĆ!
  • 57 Pogreška Omerovića pokazala se kobnom. Brekalo je ubacio iz prekida, skočio je Šarlija te prenio za Krovinovića. Ovaj je vratio u sredinu, gdje Pukštas nedovoljno dobro udara glavom. Nejašmić nakon toga nije uspio očistiti s linije, što koristi Uremović i s pola metra zakucava loptu u mrežu.
  • 59 Trostruka zamjena u Osijeku. Ulaze Kristijan Lovrić, Anton Matković i Vedran Jugović, a izlaze Marin Prekodravac, Domagoj Bukvić i Enis Čokaj.
  • 65 Težak promašaj Miereza, no također je bio u zaleđu.
  • 69 Požutio je i Bralić nakon neopreznog starta.
  • 70 Mijenja i Hajduk. Odjidja Ofoe ušao je umjesto Kalika.
  • 71 Lukav udarac Pukštasa nakon sjajne asistencije Kalinića prošao je pored bliže vratnice.
  • 72 MIEREZ je pogodio! 1:1
  • 72 Sjajno se za poziciju izborio Kristijan Lovrić te došao do udarca s ruba kaznenog protora. Lučić je obranio, no nedovoljno dobro te je lopta došla do Miereza koji je to pospremio u gol.
  • 73 Guedes kod Osijeka ulazi umjesto Omerovića.
  • 75 Hajduk mijenja u napadu. Izlaze Kalinić i Kleinheisler, ulaze Trajkovski i Benrahou.
  • 75 Požutio je i mladi napadač Osijeka, Anton Matković.
  • 79 Uremović je udario Miereza bez lopte i zaradio žuti karton.
  • 83 Dobra prilika Osijeka nakon ubačaja iz kuta završila je bez udarca na gol. Sijevnula je kontra Hajduka, no iz napada se vratio Ramon Mierez i spriječio dodavanje.
  • 86 Nije bio loš udarac glavom Miereza, no loptu je poslao pored gola.
  • 90 Igrat će se ČETIRI minute sudačke nadoknade
  • 91 Brlek je ušao umjesto Nejašmića.
  • 93 Bit će slobodni udarac za Osijek u vrlo izglednoj situaciji za dobar ubačaj.
  • 94 Kakva prilika za Miereza!!! Nakon odbijanca je dobio loptu sam na otprilike osam metara od gola, no volej je poslao točno u Lučića!
  • 94 Pušić je spriječio kontru Hajduka i zaradio žuti karton.