Nogomet
Nogomet

Nijemci šokirali navijače i nastavili negativan niz kojem pripadaju Talijani i Nizozemci

Njemačka nogometna reprezentacija nije iskoristila domaćinstvo završnice Lige nacija.

Tuga Nijemaca (Foto:Afp)

Portugal je prvi finalist četvrte sezone Lige nacija!

U uzbudljivom polufinalu odigranom u Münchenu svladali su domaćina Njemačku s 2:1 i tako izborili svoje drugo finale u ovom natjecanju. Prvi su naslov osvojili 2019. na domaćem terenu, a sada će imati priliku dodati novi trofej u svoju vitrinu.

Vodstvo domaćih pa preokret

Njemačka je povela na otvaranju drugog poluvremena pogotkom Floriana Wirtza u 48. minuti, no uslijedio je brzi preokret.

Mlada portugalska zvijezda Francisco Conceição izjednačio je u 63. minuti, a samo šest minuta kasnije Cristiano Ronaldo, u svom prepoznatljivom stilu, zabio je za konačnih 2:1.

Nastavio se negativan niz domaćina

Poraz Njemačke nastavak je negativnog niza domaćina u završnici Lige nacija, prethodno su u polufinalima ispadali i Italija i Nizozemska, također na svom terenu.

Od Talijana su 2021. bolji bili Španjolci rezultatom 1:2, dok je od Nizozemaca u onoj spektakularnoj rotterdamskoj noći bolja bila Hrvatska.

Taj podatak baš neće razveseliti Portugalce, budući da su oba puta momčadi koje su svladale domaćina u finalu doživjele poraz.

Vraća se pritisak na Nagelsmanna

Za izbornika Juliana Nagelsmanna ovo je težak udarac. Njemačka javnost očekivala je osvajanje Lige nacija kao idealan uvod u Svjetsko prvenstvo koje je pred vratima, ali i na koje se potrebno prvo kvalificirati.

Umjesto toga, ostaje gorak okus neiskorištene prilike i pitanje kako dalje.

Portugalci će u finalu pokušati ponoviti uspjeh iz prve sezone te postati prva momčad koja je dvaput osvojila Ligu nacija.

VIDEO Portugal šokirao domaćina Njemačku za finale Lige nacija: Ronaldo donio pobjedu!

Plava devetka vratila se u Dinamo! Evo koju će funkciju obnašati

Stipe Miočić rangirao top pet boraca svih vremena i otkrio što će raditi u budućnosti