Nogomet
Nogomet

Modrićev suigrač napravio pogrešku u liječenju ozljede i sad mora na operaciju

Umjesto da je odmah otišao na operaciju, nakon konzultacija u Nizozemskoj ozljedu gležnja pokušao je riješiti terapijama.

Santiago Gimenez i Luka Modrić (Foto:Profimedia)

Centarfor AC Milana Santiago Gimenez (24), koji je ozlijedio gležanj prije šest tjedana, i dalje nije blizu povratka na teren te će možda morati na operaciju, objavili su talijanski mediji. Gimenez je imao problema s gležnjem još u ljeto kad je igrao za reprezentaciju Meksika na Gold Cupu.

Krajem listopada je ponovo ozlijedio taj gležanj u prvenstvenoj utakmici protiv Atalante i potom donio odluku koja se pokazala pogrešnom. Umjesto da je odmah otišao na operaciju, nakon konzultacija u Nizozemskoj ozljedu gležnja pokušao je riješiti terapijama.

Tjedni su prolazili, ali bez značajnog pomaka i sada meksički reprezentativac mora odlučiti hoće li otići na operaciju kako bi napokon zaliječio ozljedu. Zapravo, nekog velikog izbora i nema. 

Gimenez je u Milan stigao u prošlom zimskom prijelaznom roku iz Feyenoorda u transferu vrijednom 30 milijuna eura. U 30 utakmica u dresu Rossonera upisao je sedam pogodaka i pet asistencija.

Tko je Santiago Gimenez?

Santiago Tomas Gimenez Zolotarchuk rođen je 18. travnja 2001. u Buenos Airesu, glavnom gradu Argentine. Kad je bio mali, njegova obitelj se preselila u Meksiko gdje i počeo igrati nogomet.

Santiago je sin bivšeg profesionalnog nogometaša Christiana Gimeneza, što mu je pomoglo da nogomet osjeti od malih nogu. Iako rođen u Argentini, Gimenez se identificira i natječe kao meksički reprezentativac, a kroz obitelj ima i italijanske i ukrajinske korijene.

Gimenez je standardan član meksičke reprezentacije od 2021. godine. Igrao je na važnim natjecanjima poput Gold Cupa, gdje je bio ključan i postigao pobjednički gol u finalu, te CONCACAF Nations League, gdje je osvojio naslov.