Častan poraz Dinama u Manchesteru, Guardioli tek izmjene donijele pobjedu!

Dinamo je izgubio od Manchester Cityja rezultatom 2:0 u 2. kolu Lige prvaka.

Raheem Sterling (Foto: AFP) Foto: Afp

Manchester City ipak je bio prejak za Dinamo te je na kraju slavio s 2:0 na svom Etihadu. Dinamo se dobro branio sve do 66. minute kada je gol za Man City postigao Raheem Sterling nakon dodavanja Ryada Mahreza, a na 2-0 je povećao 19-godišnji Phil Foden u petoj minuti sudačke nadoknade. Dinamo nije imao izrazitu šansu na utakmici, a engleski prvak se jako ispromašivao, pogotovu u prvom dijelu.

Ranije su u ovoj skupini nogometaši Šahtara osvojili sva tri boda kao gosti pobijedivši sa 2-1 Atalantu.

Kovačev Bayern priredio povijesno razbijanje: Uvalio ''sedmicu'' i osramotio finalista Lige prvaka

Hrvatski prvak je pružio dobar otpor moćnome Cityu, čija momčad vrijedi 12 puta više od Dinamove, a taj otpor obećava pred sljedeće susrete u skupini.

Nenad Bjelica je ponovno utakmicu počeo s tri stopera, kao i protiv Atalante, a Pep Guardiola je u posljednji trenutak ostao bez ozlijeđenoga Kevina de Bruynea, dok je drugog najboljeg igrača Sterlinga ostavio na klupi.

Sreća pomogla Dinamu u prvom dijelu

Dinamo je uspio u naumu da izdrži bez rano primljenoga gola na Etihadu, a kombinacija sreće, dobrih obrana Livakovića i neučinkovitosti napadača Citya, hrvatski prvak je na odmor otišao s 0-0. U 13. minuti Aguero izlazi sam ispred Livakovića, a Dinamov vratar brani njegov pokušaj, a u 18. minuti Zagrepčani upućuju prvi udarac u okvir gola Citya - Dilaverov udarac glavom lako brani Ederson. City je u 22. minuti propustio veliku priliku - udarac Gundogana zaustavila je greda, a dvije minute kasnije David Silva promašuje sa svega četiri-pet metara udaljenosti od gola. Unatoč velikoj nadmoći u prilikama i posjedu, City nije uspio zabiti u prvom poluvremenu i na odmor se otišlo bez golova.

Sterling ušao i prelomio utakmicu

Dinamova obrana dobro je započela i drugo poluvrijeme, branili su se odlično sve do 66. minute, kada je zabio Sterling, koji je ušao u igru 13 minuta ranije. Mahrez je prošao Stojanovića na desnoj strani i ubacio loptu koju je Sterling s pet metara zakucao pod gredu. U 76. minuti Bjelica vuče hrabar potez i vadi stopera Theophilea, a ubacuje Gavranovića.

U 79. minuti Aguero iz izgledne prilike puca tik pored vratnice, a u 82. minuti došlo je do provjere VAR-om mogućeg penala za City kada je Perić nagazio Aguera, ali su suci odlučili da nema prekršaja. I kada se očekivao kraj, u petoj minuti sudačke nadoknade, doslovce u zadniim sekundama, na 2-0 povećao je preciznim šutem u sami lijevi kut Phil Foden, koji je kao i prvi strijelac i dodavač kod drugoga gola Sterling, ušao s klupe.

Šahtar istaknuo kandidaturu za drugo mjesto, kao i Dinamo

Ranije su u ovoj skupini nogometaši Šahtara osvojili sva tri boda kao gosti pobijedivši sa 2-1 Atalantu. Pobjednički pogodak za Ukrajince na stadionu San Siro u Milanu postigao je Izraelac Manor Solomon u posljednjoj akciji na utakmici. Atalanta je povela u 28. minuti golom Duvana Zapate, a izjednačio je Junior Moraes u 41. minuti. Momčad iz Bergama je u 16. minuti propustila realizirati kazneni udarac, kad je Pjatov obranio Iličićev pokušaj.Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić odigrao je svih 90 minuta za Atalantu i bio jedan od boljih pojedinaca.

U 3. kolu Dinamo gostuje kod Šahtara 22. listopada, a City dočekuje Atalantu.

Phil Foden i Raheem Sterling (Foto. AFP)

MANCHESTER CITY - DINAMO ZAGREB 2-0

Pred 41.000 gledatelja na stadionu Etihad sudio je Gozubuyuk iz Nizozemske.

Strijelci: 1-0 Sterling (66), 2-0 Foden (90+5)

MANCHESTER CITY: Ederson - Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Mendy - B. Silva (Sterling, 53), Rodri, D. Silva (Foden, 90+1)- Mahrez, Agüero (Jesus, 89), Sterling

DINAMO: Livaković - Stojanović, Theophile (Gavranović, 76), Dilaver, Perić, Leovac - Moro, Ademi, Olmo - Oršić (Gojak, 62), Petković (Atiemwen, 83)

Manchester City - Dinamo 2:0

• Man City: Ederson - Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Mendy - Rodri, Gundogan, D. Silva - B. Silva, Mahrez, Aguero
  • Dinamo: Livaković - Theophile-Catherine, Dilaver, Perić - Stojanović, Moro, Ademi, Olmo, Leovac - Oršić, Petković
  • POČETNE POSTAVE:
  • Manchester City je uoči utakmice potvrdio da zbog ozljede neće igrati Kevin De Bruyne. Pep Guardiola odlučio je na klupi ostaviti i Raheema Sterlinga, pa će Građani igrati bez dva ponajbolja igrača.
  • Bekovi Cityja nisu puno igrali ove sezone - često ozlijeđeni Mendy skupio je tri nastupa i ukupno samo 83 minute, dok je novopridošli Joao Cancelo nastupio u četiri utakmice. Veznjak Fernandinho igra stopera, možda baš u toj slabije uigranoj obrani leži Dinamova šansa, pogotovo u skoku jer su Modri osjetno viša momčad.
  • Nenad Bjelica odlučio se za postavu koja je razbila Atalantu - tri stopera, bekovi Leovac i Stojanović, u napadu brzi Oršić i snažni Petković, koji ima osjetnu visinsku prednost nad stoperima Man Cityja, pogotovo nominalno veznjakom Fernandinhom. Petković je visok 193 centimetra, 10 centimetara više od Otamendija i čak 17 od Fernandinha.
  • Klupa Man Cityja: Bravo, Walker, Sterling, Jesus, Angelino, Foden, Garcia
  • Klupa Dinama: Zagorac, Pinto, Gavranović, Gojak, Šitum, Atiemwen, Kadzior
  • 1 Počela je utakmica!
  • 1 U prvom napadu spetljao se Perić, srećom dobro je to završilo za Dinamo.
  • 8 Dinamo zasad dobro parira, Oršić je u svom stilu krenuo brzo u kontru, ali zaustavili su to Građani.
  • 12 Gužva u Dinamovu šesnaestercu, ali očistila je to obrana.
  • 13 Livaković spašava! Moro je pogriješio, dao je loptu u for Agueru koji je pokušao zaobići Livakovića, ali on ga je fantastično zaustavio. Kasnije je pokušao i Bernardo Silva, ali neprecizno.
  • 16 Opet greška Dinama, ali opet su Građani bili neprecizni. Bernardo Silva je pucao pored gola.
  • 18 Puca i Aguero iz opasne pozicije, ali opet daleko od gola, nisu namjestili nišanske sprave Građani.
  • 19 Cancelo je high-kickom pogodio Olma i dobio žuti, a Dinamo prekid blizu gola.
  • 21 Dinamo je zaprijetio! Dilaver je pokušao glavom nakon kornera, ali ravno u Edersona.
  • 21 Odmah je City napao, Gundogan je pogodio gredu!
  • 23 Festival promašaja na Etihadu, David Silva je promašio sa šest metara.
  • 25 Aguero je zakucao loptu u mrežu, ali od toga neće biti ništa, sudac je ranije prekinuo igru zbog igranja rukom.
  • 27 Oršić je pokušao izvana, u stilu Robbena samo desnom nogom, ali bio je neprecizan.
  • 34 Malo se primirila igra, Dinamo i dalje drži nulu.
  • 41 City steže obruč i ubacuje u sredinu, ali čisti Dilaver.
  • 45+ Perić je zaustavio Mahrezov dribling i to će biti kraj prvog poluvremena.
  • Dinamo je počeo malo nervozno, ali uz dobru obranu i malo sreće, odnosno nepreciznosti Man Cityja, Modri su preživjeli i drže nulu na Etihadu! Kako je poluvrijeme odmicalo, Dinamo je očigledno dobio na hrabrosti i čvrstini, dok je Cityjev pritisak izgubio na intenzitetu. Vidjet ćemo što treneri mogu smisliti u poluvremenu.
  • 46 Počeo je nastavak!
  • 47 Petković je povukao kontru, sam je bio Olmo na desnoj strani, nije ga vidio Petković i propala je ta akcija. Šteta...
  • 49 Nesporazum Perića i Livakovića, ali srećom nije to iskoristio City.
  • 56 Sterling ulazi umjesto Bernarda Silve.
  • 58 Gledamo opsadu Dinamova gola, ali zasad City nije uspio stvoriti konkretnu šansu. Drži se zadnja linija Dinama.
  • 61 Oršić ide van, ulazi Gojak.
  • 65 Dino Perić je spasio, izbio je povratnu pred sam gol Dinama.
  • 66 GOL! Sterling je zabio za vodstvo, utrčao je na povratnu i zabio u praznu mrežu.
  • 69 Perić je pretjerao, startao je s dvije noge na Mahreza.
  • 72 Evo žutog i za Pepa Guardiolu. Razlog je prigovor sucu.
  • 74 Dinamo je izašao u pritisak, City je u nekoliko dodavanja došao do gola i pucao, ali Livaković je na pravom mjestu.
  • 74 Ne može vjerovati Olmo što sudac nije svirao, krenuo je u slalom i zapeo za nečiju nogu, ali sudac se nije oglasio.
  • 76 Theophile-Catherine ide van, u igri je Gavranović.
  • 79 Aguero je bio sam u sredini, ali nije to uspio zabiti, zasmetala mu je Dinamova obrana.
  • 80 Pokušao je i Gundogan, ali visoko iznad gola.
  • 83 Dugo se gledao VAR zbog mogućeg penala za City, ali nije bilo ničega. U međuvremenu je Atiemwen ušao umjesto Petkovića.
  • 86 Sjajna obrana Livakovića! Sterling je prošao i gurnuo za Mahreza koji puca iz blizine, ali sjajno brani Dinamov čuvar mreže.
  • 88 Izlazi Aguero, ulazi Jesus.
  • 90 Foden ulazi umjesto kapetana Davida Silve. Igrat će se pet minuta nadoknade.
  • 90+ Dinamo je pokušao napasti i zabiti gol, kaznio je to City. Sterling je asistirao, Foden precizno pogodio.