Inter ispao iz Lige prvaka: Šarena momčad Barce šokirala Nerazzurre na Giuseppe Meazzi!

Europski teškaši susreću se na kultnoj Giuseppe Meazzi u posljednjem kolu Lige prvaka.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Nogometaši Napolija, Liverpoola, Chelseaja, Borussije Dortmund, Valencije i Lyona plasirali su se u osminu finala Lige prvaka nakon susreta zadnjega kola skupine E.

Mjesto među 16 najboljih ranije su osigurali Barcelona, Bayern, Juventus, RB Leipzig, Manchester City, PSG, Real Madrid i Tottenham.

U skupini F Barcelona je slavila kod Intera s 2:1, dok je Borussia Dortmund s 2:1 kod kuće pobijedila češku Slaviju.

Barcelona je u Milano došla u oslabljenom sastavu bez Messija, Piquea i Albe, ali je povela u 24. minuti preko Carlesa Pereza. Pred kraj prvog dijela Lukaku poravnava, a u drugom dijelu je Inter napadao, no Barca je golom mladog Fatija tri minute prije kraja pokopala talijansku momčad.

Ivan Rakitić je kao kapetan počeo utakmicu, a izašao je iz igre u 63. minuti, dok je Marcelo Brozović odigrao svih 90 minuta za Inter.

Borussia je jedva svladala Čehe golom Brandta u 61. minuti, pa su Nijemci prošli uz obilatu pomoć Barcelone. Strijelac za Borussiju bio je još Jadon Sancho u 10. minuti, a isti igrač bio je i asistent kod pobjedničkog gola. Za Čehe pogodio Soucek u 43. minuti.

Inter - Barcelona 1:2

• BARCELONA: Neto - Todibo, Lenglet, Umtiti - Wague, Vidal, Rakitić, Alena, Junior Firpo - Carles Perez, Griezmann
  • INTER: Handanovič - Škriniar, Godin, De Vrij - D'Ambrosio, Vecino, Brozović, Valero, Biraghi - Lukaku, Martinez
  • POČETNE POSTAVE:
  • Ernesto Valverde napravio je mnoge rotacije, a osim igrača promijenio je i formaciju - Barcelona će zaigrati s tri stopera. Ivan Rakitić dobio je čast ponijeti kapetansku traku.
  • Inter je u manje-više standardnom udarnom sastavu, igrom će po običaju iz srca veznog reda dirigirati Marcelo Brozović.
  • 1 Počela je utakmica!
  • 5 Prva šansa, Lukaku je lijepo ostavio za Borju Valera koji je uposlio D'Ambrosija, ali on je pucao preko gola.
  • 7 Lukaku je zabio, ali bio je u očiglednom zaleđu.
  • 9 Prva šansa za Barcu, Perez je dobro pucao s lijevog krila, ali Handanovič je dobro obranio.
  • 10 U drugoj utakmici Borussia je povela golom Jadona Sancha. U ovom trenutku dalje ide Borussia.
  • 10 Velika šansa za Inter! Lukaku je prevario vratara, ali Lenglet je stigao blokirati u zadnji čas.
  • 19 Biraghi je pucao, opet dobra akcija Intera, ali nema gola.
  • 23 GOOOOL! Barcelona je povela! Carles Perez je zabio nakon sjajne akcije!
  • 33 Lenglet je imao veliku šansu za 2:0! Ostao je sam u šesnaestercu i opalio jako i neprecizno, baš stoperski.
  • 37 Opet prijeti Inter, Lukaku je ubacio, ali D'Ambrosio nije uspio glavom pospremiti u mrežu.
  • 44 GOOOOOL! Lukaku je zabio! Pucao je s nekih 18 metara, lopta se od bloka malo odbila i završila točno u kutu Barcina gola!
  • 44 Slavia Prag je izjednačila u drugoj utakmici, pa Inter i s ovakvim rezultatom prolazi dalje.
  • 45+ Gotovo je prvo poluvrijeme!
  • Šarena momčad Bacelone dobro parira Interu i došla je do vostva nakon sjajne akcije, ali Nerazzurri su ipak izjednačili. Ipak, još ništa nije gotovo, Inter treba pobjedu za osiguranje prolaza.
  • 46 Počeo je nastavak!
  • 58 Dobro igra Barcelona, sada su sjajno odigrali do Griezmanna čiji udarac brani Handanovič.
  • 61 Lukaku je propustio stopostotnu šansu! Bio je potpuno sam pred vratarom i zapucao ravno u njega s nekoliko metara.
  • 61 Borussia je povela protiv Slavije, Inter trenutačno ispada!
  • 62 Izašao je Griezmann, ušao Suarez i pruzeo kapetansku traku. Rakitić je izašao, ušao je Frenkie de Jong.
  • 66 Wague je sada pokušao dalekometnim udarcim, nije to bilo loše, ali ipak neprecizno.
  • 72 Lautaro Martinez je opasno pucao, iako je mogao i dodati. Još jedna propuštena šansa.
  • 74 Martinez je zabio, ali ipak je zaleđe.
  • 80 Opet gol i opet zaleđe Intera, treći put večeras.
  • 82 Barca je imala kontru 4 na 3, ali Carles Perez ju je završio lošim udarcem.