Hajduk junački pao u Europi: Galatasaray u završnici jedva slomio Bijele

Dvoboj u Turskoj pripao je Galatasarayu. Hajduk je ispao iz Europe.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Nogometaši Hajduka u susretu su 3. pretkola Europske lige izgubili na gostovanju kod Galatasaraya u Istanbulu s 2-0 (0-0) i tako se oprostili od daljnjeg natjecanja.

Strijelci za Galatasaray bili su Belhanda u 77. i Babel u 86. minuti.

Splićani su protiv turskog velikana odigrali ravnopravan dvoboj, no u samoj završnici im je ponestalo snage što je Galatasaray znalački iskoristio.

Prva prilika Hajduka

Prvu priliku na utakmici imao je Hajduk u sedmoj minuti. Gyurcso je izveo slobodni udarac s desne strane, najviši u skoku pred domaćim vratima bio je Jurić, no njegov pokušaj glavom proletio je preko grede. Splitski je sastav u prvom poluvremenu u potpunosti neutralizirao napade domaćih koji su prvi udarac prema golu Posavca uputili u 26. minuti kada je Marcao pucao glavom nakon kornera, ali taj je pokušaj proletio nekoliko metara preko grede.

Drugo je poluvrijeme ponudilo mnogo otvoreniju utakmicu u kojoj su oba sastava imali nekoliko izglednih prilika. Prvo su domaći imali dvije šanse unutar jedne minute, u 52. minuti Diagne je pokušao sa 15-ak metara, ali Mujakić se požrtvovno bacio na loptu i blokirao taj udarac, dok je drugi pokušaj Senegalca proletio preko gola. Samo minutu potom Feghouli je poslao loptu kroz Hajdukov kazneni prostor, na nju je na šest metara od gola s lijeve strane natrčao Babel, no srećom nije bio precizan.

Caktaš je imao zicer za šokiranje Turaka

Mogao je Hajduk ekspresno kazniti promašaje Galatasaraya, u 55. minuti Diamantakos je utrčao u kazneni prostor domaćih i odlično proigrao Caktaša, ali Hajdukov kapetan je sa šest metara katastrofalno pucao i upropastio najveću šansu splitskog sastava. Novu veliku priliku Caktaš je imao u 68. minuti, ovoga puta proigrao ga je Jairo, a poluvolej Caktaša otišao je preko gola.

Umor prevladao

U posljednjih 20-ak minuta postalo je vidljiv umor kod igrača Hajduka, Galatasaray je zagospodario travnjakom i s dva pogotka riješio utakmicu. Nevolje za hrvatskog predstavnika najavio je Diagne u 75. minuti, no njegove škarice koje su išle pod gredu Posavec je uspio odbiti u korner.

Ipak, u 77. minuti više nije bilo pomoći za Hajduk. Tasdemir je probio lijevo krilo, vratio loptu na vrh kaznenog prostora gdje je natrčao Belhanda i jakim udarcem "probio" Posavca.

Za konačnih 2-0 zabio je iskusni Nizozemac Babel u 86. minuti kojemu nije bilo teško s dva metra neometan skrenuti loptu u mrežu nakon što ga je proigrao Marcao. Prethodno je Brazilac na lijevoj strani driblingom "slomio" Mujakića.

Hajduk je mogao smanjiti u posljendjoj minuti sudačke nadoknade, no dobar udarac Diamantakosa iz velike blizine odlično je obranio Ozturk.

GALATASARAY - HAJDUK 2:0

• HAJDUK: Posavec, Jakoliš, Mujakić, Vušković, Čolina, Jurić, Jradi, Caktaš, Jairo, Gyurcso, Diamantakos.
  • GALATASARAY: Ozturk, Linnes, Donk, Marcao, Tasdemir, Antalyali, Etebo, Bayram, Babel, Feghouli, Diagne. KLUPA: Kocuk, Elabdellaoui, Falcao, Belhanda, Luyindama, Kilinc, Turan.
  • 1' Krenula je utakmica. Poželimo sreću hrvatskom klubu u Europi.
  • 3 Hajduk je visoko pritisnuo domaćine koji su malo iznenađeni.
  • 6 Solidno otvaranje Hajduka. Bijeli se nisu došli braniti.
  • 7 Kakva prilika Hajduka, Jurić je sjajno glavom pucao nakon ubačaja, ali malo iznad gola odlazi lopta.
  • 10 Dobra prilika Galate nakon ubačaja, ali obrana Hajduka čisti.
  • 12 Galatasaray je preuzeo posjed, ali Hajduk visoko stoji i teško ga je probiti po sredini.
  • 16 Pucao je i Gyurcso, ali u ruke golmana Galate.
  • 20 Jako dobro otvaranje Hajduka, Bijeli su trenutno bolji na terenu.
  • 21 Kakav pokušaj Jradija. Probao je škaricama, ali odlazi pored gola... Šteta!
  • 24 Galatasaray je bez ideje. Hajduk opasno dolazi do gola domaćina.
  • 25 Žuti za Mujakića. Zaustavio je prekršajem na centru veznjaka Galate.
  • 26 Prvi pokušaj Galate večeras, Marcao je pucao glavom, ali ide to par metara iznad gola Hajduka.
  • 30 Etobo je mislio da može s 40 metara, ali samo se posramio i pogodio tribine.
  • 35 Bila je stanka nekih par minuta. Vušković i Posavec su ležali nakon jednog sudara, ali na nogama su i igra se nastavila.
  • 42 Diagne prijeti Hajduku, no promašuje cijeli gol.
  • 45+3 Tri minude nadoknade.
  • POLUVRIJEME! 0:0 Hajduk stvarno odlično stoji, pomalo neočekivano. Galata nije stvorila pravu šansu u prvom dijelu. Bijeli su imali dva opasana pokušaja, preko Jurića i Jradija. Hajduk ima priliku sezone i mora je iskoristiti.
  • 46 Kreće drugi dio. Nema zamjena na poluvremenu.
  • 48 Diamantakos je pucao, ali u blok domaćina.
  • 50 Hajduk je opet krenuo napadati. Čolina je sada ubacio, ali u ruke golmana Galate.
  • 51 Mujakić spašava Hajduk! Blokirao je udarac napadača Galate sa deset metara, bio bi to siguran gol da je prošlo.
  • 52 Ogroman promašaj Babela! Napadač gostiju je promašio gol s tri metra.
  • 55 ZICER CAKTAŠA! Diamantakos je lijepo namjestio Caktašu na nekoliko metara od gola, ali kapetan Hajduka lijevom nogom puca iznad gola. Ovo je bilo jako blizu, velika šteta.
  • 57 PONIŠTEN GOL! Feghouli je pucao i zabio gol, ali njegov suigrač je bio u zaleđu u trenutku udarca, gol je poništen.
  • 65 Etebo puca s nekih 20 metara, ali ravno u Posavca. Ostaje 0:0.
  • 68 Još jedna odlična prilika Hajduka! Jairo lijepo do Caktaša koji puca iz prve, ali preko gola.
  • 70 Belhanda je u igri, a izlazi Bayram.
  • 73 Prva zamjena kod Hajduka, Jurić iz igre, a Nejašmić je unutra.
  • 75 Posavec spašava Hajduk, izbacio je lotpu ispd grede u korner.
  • 77 GOL! Galatasaray vodi 1:0, Belanda je zabio neometano s deset metara. Napadač Galate dobio je lijepu loptu i lagano je zabio pored Posavca. Obrana Hajduka je prvi put kiksala.
  • 83 Kreković i Atanasov ulaze, a izlaze Gyurcso i Jradi.
  • 86 GOL! 2:0 Babel je zabio nakon ubačaja Marcaa koji je sjajno prošao Mujakića i neometano ubacio Babelu na metar od gola Hajduka.
  • 92 Diamantakos puca glavom s dva metra, ali čisti gol spašava golman Galate.
  • KRAJ! Hajduk je ispao iz Europe nakon velike borbe i odlične predstave.