Osijek odigrao sjajnu utakmicu i u derbiju kola pobijedio Dinamo: Prednost prvaka prepolovljena

Osijek je pobijedio Dinamo na Gradskom vrtu.

Dinamo - Osijek (Foto:GOL.hr)

Prvoplasirani Dinamo poražen je kod drugoplasiranog Osijeka u 12. kolu HNL-a. Pilj i Žaper bili su strijelci u pobjedi Osijeka, na čijoj je klupi sjedio bivši trener Dinama Nenad Bjelica.

Bila je to prilikama vrlo siromašna utakmica. U prvom poluvremenu jedinu opasnu situaciju za suparnička vrata imali su gosti u 40. minuti, no Jakić je iz odlične pozicije sa sedam-osam metara poslao loptu visoko preko grede.

Osijek je poveo iz svog prvog udarca u okvir gola na utakmici u 54. minuti. Igor Silva uspio je probiti desni bok i poslati prizemnu loptu u srce kaznenog prostora. Tamo je Mierez kratko proigrao Pilja, a ovaj je preciznim udrcem sa 12.ak metara pogodio suprotni kut nemoćnog Livakovića.

Najveću priliku za izjednačenje Dinamo je propustio u 77. minuti, nakon što je Ivušić uspio obraniti udarac Ademija sa 10-ak metara lopta je pala pred noge Petkovića na dva metra od gola, no njegov pokušaj Škorić je uspio blokirati.

Domaći su pobjedu potvrdili pred sam kraj susreta. Jurčević je u 89. minuti izveo udarac iz kuta koji je preletio Livakovića nakon čega je Žaper na drugoj vratnici s jednog metra uspio glavom zatresti mrežu.

Ovom pobjedom drugi Osijek se primaknuo vodećem Dinamu na tri boda. Dinamo ima 26, a Osijek 23 boda. Treća je Gorica sa 19 bodova i dvije utakmice manje od vodećeg dvojca.

OSIJEK - DINAMO 2:0

• DINAMO: Livaković - Moharrami, Lauritsen, Thepophile, Leovac - Jakić, Ademi, Ivanušec, Oršić - Gavranović, Petković
  • OSIJEK: Ivušić - De Almeida, Škorić, Majstorović, Žaper - Pilj, Ndockyt, Vuković - Mierez, Bohar, Jurčević
  • Službeni sastavi:
  • 1 Nakon minute šutnje za Kiću Slabinca i žrtve Škabrnje kreće utakmica Osijeka i Dinama.
  • 1 Dinamo je zamalo ostao s igračem manje nakon lakta u glavu Teophile-Catherinea u glavu Miereza.
  • 6 Petković testira domaćeg vratara Ivušića koji spremno brani udarac hrvatskog reprezentativca.
  • 15 Majstorović je bio najviši u skoku nakon kornera, no lopta odlazi pored gola Dinama.
  • 18 Mierez je dočekao ubačaj u šesnaesterac Dinama, ali nije uspio dovoljno skrenuti loptu da bi išla u okvir gola. Ostaje početnih 0:0
  • 21 Sjajna akcija Osijeka, povratna lopta za Žapera no njegov udarac odlazi iznad gola.
  • 23 Još jedna odlična akcija Osijeka zaustavljena taman prije udarca prema golu. Dinamo trenutno preživljava u Gradskom vrtu.
  • 28 Oršić iz slobodnog udarca puca malo pored vratnice! Najbolja prilika za Dinamo!
  • 40 Ademi je pucao unutar šesnaesterca Osijeka, ali je njegov udarac otišao pored gola.
  • 41 Kakav promašaj Jakića! Povratna lopta na sedam, osam metara od gola, Jakić je bio prvi na lopti i poslao ju nebu pod oblake. Čisti zicer za Dinamo odlazi u vjetar
  • 45+1 Kraj 1. poluvremena.
  • 46 Kreće drugo poluvrijeme!
  • 54 GOOOOOOL!!! Vodi Osijek! Pilj je zabio pogodak!
  • 54 Ubačenu loptu s desne strane Mierez je ostavio za Pilja, a ovaj ju oko igrača Dinama u neobranjivom luku poslao od desne Livakovićeve vratnice u gol.
  • 65 Sjajna obrana Ivušića nakon udarca Ivanušeca.
  • 71 Još 20-ak minuta do kraja utakmice. Dinamo je pojačao tempo, Osijek se povukao i čeka priliku iz kontre.
  • 81 Livaković brani čudesno, ali gola ne bi ni bilo jer je bilo zaleđe.
  • 87 Manje od četiri minute do isteka 90.