Francuski prvak izvukao bod u sedmoj minuti nadoknade: Bašićev Bordeaux upisao iznenađujući poraz

Novi prvoligaš je svladao Bordeaux u 1. kolu francuske Ligue 1, dok je Lille osvojio samo bod.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Branitelj naslova Lille u sudačkoj nadoknadi spasio se od poraza u 1. kolu francuskog prvenstva, nakon što je u nedjelju na gostovanju kod Metza do 81. minute gubio sa 1:3.

U 81. minuti Jonathan Ikoné smanjuje na 2:3, da bi u sedmoj minuti sudačke nadoknade (90+7) turski napadač Burak Yilmaz pogodio za 3:3.

Hrvatski reprezentativni branič Domagoj Bradarić ostao je na klupi Lillea, a Metz je od 56. minute imao igrača manje jer je crveni karton dobio branič Boubakar Kouyate.

Nogometaši Bordeauxa otvorili su novu sezonu u Le Championnatu domaćim porazom od Clermonta sa 0:2.

Opća makljaža u prijateljskom susretu: Letjeli su udarci, bilo je krvi, a onda je na teren uletio Diego Simeone

Clermont je osnovan 1911. godine, a ove sezone će prvi put u svojoj povijesti igrati u elitnom razredu francuskog nogometa. Već u prvom kolu priredio je iznenađenje pobijedivši u gostima Bordeaux sa 2:0.

Golove za povijesnu pobjedu zabili su Mohamed Bayo (82) i Jodel Dossou (90+3).

Za Bordeaux je do 81. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić za kojeg se ovoga ljeta pisalo kako je na izlaznim vratima "Girordinaca".

VIDEO Osječani teškom mukom izborili važnu pobjedu: Bivši hajdukovac zabio privijenac za prvo mjesto na tablici

U petak je Monaco našeg Nike Kovača kod kuće odigrao 1:1 protiv Nantesa, baš kao i Lyon u subotu protiv Bresta. PSG je u subotu sezonu otvorio gostujućom pobjedom protiv Troyesa (2:1).

U nedjelju navečer u posljednjoj utakmici 1. kola Montpellier dočekuje Marseille.