Senzacija na Maksimiru! Dinamo srušio još jednog europskog velikana u Ligi prvaka!

Hrvatski prvak Dinamo pobijedio je Chelsea 1:0 na startu Lige prvaka.

Dinamo - Chelsea Foto: gol.hr

U susretu 1. kola E skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 20.607 gledatelja pobijedio Chelsea sa 1-0.

Nogometaši zagrebačkog Dinama svoj osmi nastup u grupnoj fazi Lige prvaka otvorili su na stadionu Maksimiru pobjedom protiv bivšeg europskog i engleskog prvaka Chelsea.

FOTO Zvonimir Boban se vratio na Maksimir, u svečanu ložu stigao i američki milijarder

Pogodak odluke postigao je Mislav Oršić u 13. minuti.

Englezi preuzeli inicijativu, ali sitgla ih je kazna

Dok je Chelsea zahvalujući trećem mjestu u Premier ligi izborio direktan plasman u Ligu prvaka, hrvatski prvak je morao proći tri kvalifikacijska kola (Shkupi, Ludogorec, Bodo/Glimt) kako bi osigurao mjesto među elitom europskog nogometa.

Bad Blue Boysi pred Čeferinom i Bobanom zapalili zastavu UEFA-e

Engleski velikan je preuzeo inicijativu od prve minute, međutim već u 13. minuti je sijevnula kontra domaćina koju je u pogodak pretvorio Mislav Oršić.

Akciju je počeo Robert Ljubičić usposlivši dugom loptom Brunu Petkovića, a ovaj je proslijedio do Oršića koji je "projurio" pored Wesleyja Fofane, novog pojačanja "Bluesa pristiglog iz Leicester Cityja za 82 milijuna eura. Oršić je pretrčao 50-tak metara, te lijepo svladao golmana Kepu.

VIDEO Kakav gol Oršića! Kao na motoru pobjegao Englezima i prevario Kepu

Chelseaju poništili gol za izjednačenje

Chelsea je u 48. minuti izjednačio, no pogodak Aubameyanga je poništen zbog zaleđa. Dinamo je u 56. minuti bio korak i do drugog gola, no fantastičan udarac Stefana Ristovskog je završio u gredi.

Okvir gola pogodio je i Reece James u 85. minuti. Za Chelsea je do 59. minute igrao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

FOTO Mateo Kovačić prije utakmice s Dinamom otkrio što ima na kostobranima

U drugom susretu iz ove skupine u 21.00 sati se sastaju RB Salzburg i Milan.

Idući nastup u "Champions League" Dinamo ima već idućeg tjedna, u srijedu 14. rujna "Modri" gostuju na San Siru protiv Milana.

REZULTATI:

DINAMO - Chelsea 1-0 (Oršić 13)

RB Salzburg - Milan (21.00h)

Tijek utakmice:

DINAMO - CHELSEA 1:0

• Iskusni rumunjski sudac Istvan Kovacs (37) sudit će utakmicu 1. kola skupine E Lige prvaka između Dinama i Chelseau utorak na stadionu Maksimir. Rumunjski sudac je već sudio "odrima, u veljači 2019. je vodio uzvratni susret 16-ine finala Europske lige u kojem je Dinamo na Maksimiru pobijedio Viktoriju Plzen sa 3-0 i plasirao se u osminu finala.
  • Dinamo će sigurno biti bez Boška Šutala, Luke Menala i Emira Dilavera zbog ozljeda.
  • Čeka se odgovor na pitanje u kojoj će formaciji zaigrati Čačić, u standardnoj ili s trojicom braniča.
  • Utakmice Dinama i Chelseaja, odnosno Dortmunda i Kopenhagena, bit će uvodne u Ligi prvaka u kojima će se koristiti sustav poluautomatiziranog zaleđa (SAOT).
  • Dinamo: Livaković – Moharrami, Ristovski, J. Šutalo, Perić, Ljubičić – Ademi, Mišić, Ivanušec - Oršić, Petković
  • Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Fofana, Koulibaly – James, Kovačić, Mount, Chilwell – Havertz, Sterling, Aubameyang
  • Dinamo (klupa): Zagorac, Nevistić, Štefulj, Lauritsen, Baturina, Emreli, Bočkaj, Drmić, Marin, Theophile-Catherine, Bulat, Špikić
  • Chelsea (klupa): Mendy, Bettinelli, Jorginho, Pulišić, Loftus-Cheek, Chalobah, Broja, Zakaria, Ziyech, Gallagher, Chukwuemeka, Cucurella
  • Za Chelsea će debitirati Aubameyang, Fofani je ovo europski debi, a Chilwell će startati 50. put u karijeri.
  • 1 Krenula je utakmica 1. kola Lige prvaka Dinamo - Chelsea na Maksimiru!
  • 6 Sterling je imao dobru situaciju i pucao ravno u Ristovskog s desetak metara, ali bilo je zaleđe ranije.
  • 8 Petković se dobro okrenuo i pokušao okomitom loptom pronaći Oršića, ali Kepa na vrijeme istrčava.
  • 9 Havertz se zavukao iza leđa Dinamovoj obrani, ubacio pred gol, ali Aubameyang kasni.
  • 10 Aubameyang se ubacio u prazan prostor, imao je sjajnu priliku, ali pokušaj dodavanja presjekao je Josip Šutalo.
  • 13 GOOOOL 1:0, strijelac Mislav Oršić! Dinamo vodi u Zagrebu, Mislav Oršić pobjegao je obrani Chelseaja i zabio pokraj Kepe. Sjajna asistencija Petkovića.
  • 17 Mason Mount opalio je s 20-ak metara, ali njegov udarac se odbio u drugi korner Chelsea danas.
  • 20 Chelsea plete mrežu oko Livakovićevog gola, ali udarac Jamesa Ljubičić je odbio u treći korner.
  • 25 Duga akcija Chelseaja došla je do Sterlinga u kazneni prostor, ali zaigrao se i ostao bez lopte.
  • 28 Svi Modri dresovi su na polovici domaćih, Chelsea pokušava zadržati posjed i traži pukotine u bloku.
  • 29 Dobra prilika Dinama iz prekida, Petković ponovo za Oršića, ovaj cilja, ali puca preko gola.
  • 31 Bomba Arijana Ademija s 20-ak metara, Kepa Arizabalaga sjajno brani!
  • 35 Živa utakmica, ali bez izglednijih prilika zadnjih pet minuta, James je pobjegao Ljubičiću, ali lopta je bila preduga i otišla je izvan igre.
  • 40 Dinamo sjajno stoji u bloku, samo četiri prekršaja su napravili dosad.
  • 43 Opasno ubacivanje pred gol Dinama, ali Aubameyang je u zaleđu.
  • 45 Ivanušec je povukao loptu sa svoje polovice, dao Moharramiju, ovaj ostavio za Oršića, ali njegov udarac odsjeo je u bloku.
  • 45 Igrat će se još minuta sudačke nadoknade.
  • 45+1 Kraj prvog dijela, Dinamo ima 1:0 na poluvremenu protiv moćnog Chelseaja!
  • 46 Krenuo je drugi dio. Hakim Ziyech je ušao u igru umjesto Cezara Azpilicuete za Chelsea. Tuchel je promijenio formaciju i vratio se na četvoricu zadnjoj liniji.
  • 47 Novi igrač na terenu se predstavio Livakoviću, ali njegov udarac s 20-ak metara lako je ukrotio golman hrvatske reprezentacije.
  • 50 Chilwell se ubacio iza obrane i dao Aubameyangu, koji je ugurao loptu u mrežu, ali bilo je zaleđe.
  • 55 Dinamo drži ravnotežu i nastavlja pametno igrati protiv jačeg suparnika.
  • 56 Ristovski je opalio s preko 20 metara, ali Kepa je odbio njegov udarac u spojnicu!
  • 58 Prvu javnu opomenu dobio je Mason Mount.
  • 59 Jorginho i Broja ulaze u igru, a teren su napustili Aubameyang i Kovačić.
  • 64 Chelsea vodi igru i kruži oko kaznenog prostora Modrih, ali bez istaknutijih prilika.
  • 67 Koulibaly je grubo srušio Oršića i zaradio novi žuti karton.
  • 69 Opasan centaršut Mounta pred šesnaesterac, Mount kasni na tu loptu, ali ubacivanje prolazi tik uz desnu vratnicu Livakovića.
  • 70 Kontra Dinama izgledala je jako dobro, Ljubičić je ostavio na udarac Oršiću, ali Chelseajev blok je na mjestu.
  • 71 Nova zamjena Chelseaja, Chilwell izlazi, ulazi Cucurella.
  • 74 Petković i Oršić kombiniraju u šesnaestercu gostiju, ali su pretjerali i obrana Chelseaja otklonila je opasnost.
  • 75 Pulisic je ušao u igru umjesto Sterlinga, Tuchel više nema zamjena.
  • 76 Čačić uvodi Lauritsena i Špikića, a izvadio je Moharramija i Oršića.
  • 78 Opasno ubacivanje na peterac Dinama, ali Šutalo je na mjestu. Iz druge prilike puca Ziyech, ali preko gola.
  • 82 Vrlo opasno ubacivanje pred gol Modrih, ali Ljubičić spašava Dinamo!
  • 85 Dinamo trenutačno s desetoricom na terenu, Ivanušeca je nagazio Cucurella i pružaju mu pomoć uz travnjak.
  • 86 Chelsea je najprije pogodio vratnicu, a zatim se ukazao Livaković s dvije sjajne intervencije i spasio Dinamo!
  • 88 Ademi izlazi kod Dinama, ušao je Baturina.
  • 90 Igrat će se još čak osam minuta sudačke nadoknade.
  • 90+3 Ziyech je uhvatio loptu prije nego je izašla izvan igrališta i dao je Dinamu posjed natrag te omogućio mali predah obrani.
  • 90+4 Slobodan udarac za Chelsea izveo je Ziyech s 28 metara i pogodio u živi zid.
  • 90+5 Martin Baturina zaradio je žuti karton i dao gostima novi slobodan udarac u opasnoj poziciji.
  • 90+7 Dinamo se obranio još jedne gužve.
  • 90+7 Josip Drmić ulazi umjesto Brune Petkovića.
  • 90+8 KRAJ!!! Chelsea je pao u Maksimiru! Još jedna povijesna pobjeda Dinama u Ligi prvaka!