Hrvatski trener autor najnevjerojatnije dvije utakmice dosadašnjeg nogometnog ljeta

Rendulićev Sabah slavio je 3:0 u gostima u uvodnoj utakmici protiv Maccabi Haife, kod kuće izgubio 3:6 pa prošao na penale u 3. pretkolo Konferencijske lige.

Krunoslav Rendulić (Foto:Antonio Balić/Cropix)

I dok je sportska Hrvatska pratila hrvatske klubove u europskim natjecanjima, jedan Hrvat proživljavao je pravu dramu. Riječ je o treneru Sabaha Kruni Renduliću, a za ono što je on preživjeo protiv Maccabi Haife drama je možda preblaga riječ.

Pazite sad, Rendulić i Sabah dobili su uvodnu utakmicu 2. pretkola Konferencijske lige 3:0 u gostima, ali Izraelci su se čudesno vratili u uzvratu pobijedivši 3:6 poslije produžetaka.

Maccabi u raspucavanju promašio tri penala zaredom

Gosti su se najprije spasili u 90. minuti zabivši za 2:5 i produžetke, u produžetku primili za 3:5 u 103. pa zatim još jednom poravnali u 112. minuti na ukupnih 6:6.

Na Rendulićevu sreću i Maccabijevu žalost, čini se kako su potrošili sav mogući fokus da bi se vratili iz debelog zaostatka u 120 minuta jer su u raspucavanju s bijele točke promašili čak tri penala zaredom te na koncu ispali lošijim izvođenjem s 3:2.

Pobjednički gol za Azere i Rendulića zabio je bivši igrač Rijeke Ivan Lepinjica.