Nogomet
Nogomet

Jedna od rijetkih promjena na UEFA-inoj ljestvici nacionalnih koeficijenata tiče se Hrvatske

Kompletirano je drugo kolo Lige prvaka i Europske lige te prvo kolo Konferencijske lige.

Hrvatska zastava (Foto:Afp)

Iza nas je još jedan UEFA-in tjedan, odigrane su tijekom utorka, srijede i četvrtka utakmica drugog kola Lige prvaka i Europske lige, a sa susretima prvog kola započela je i Konferencijska liga.

Po uobičajenoj proceduri, vrijeme je za pogled na UEFA-inu ljestvicu nacionalnih koeficijenata, da vidimo gdje je i kako stoji Hrvatska, odnosno SuperSport HNL.

Dobra vijest je ta među rijetkim promjenama pozicija koje su se dogodile jedna se tiče i nas. Konkretno, Hrvatska je preskočila Rumunjsku i vratila se na 21. mjesto zahvaljujući pobjedi Dinama nad Maccabi Tel Avivom.

Trijumf Modrih donio je 2 boda koja se u nacionalni koeficijent računaju kao 0.500 s obzirom na to da se bodovi dijele s onim brojem koliko je određena država imala klubova u Europi ove sezone, a kod nas je to četiri.

S tih 0.500 Hrvatska sada ima 23.625, dok je Rumunjska ostala na 23.250 jer su oba njihova kluba koja su igrala ovaj tjedan upisala poraze: FCSB je kao domaćin izgubio od Young Boysa, a Universitatea Craiova na gostovanju kod Rakowa.

Kad god Hrvatska (SHNL) napreduje, to je lijepa vijest. Ono što nije dobro jest prilično veliki zaostatak za 20. mjestom, koje trenutačno drži Izrael sa svojim koeficijentom 27.500. Da bi se uopće primaknuli Izraelcima, trebat će još puno bodova skupiti i Dinamo i Rijeka, uz onaj vječni podsjetnik i želju kako bi bilo dobro da iduće sezone imamo i više klubova u ligaškom dijelu.

UEFA-ina ljestvica nacionalnih koeficijenata (Foto: Screenshot)