Hrvatska reprezentacija ostvarila sjajan uspjeh na Europskom prvenstvu u sambu

Hrvatska reprezentacija u sambu ostvarila je izvrsne rezultate na netom završenom Europskom prvenstvu u Srbiji. Prvenstvo se održalo u Novom Sadu, za sve uzraste, od 8. do 12. svibnja.

Hrvatska reprezentacija (Foto:Hrvatski sambo savez)

Hrvatska reprezentacija ostvarila je izvrsne, mogli bi reći povijesne rezultate. U seniorskoj konkurenciji osvojeno je sedam medalja.

Patrik Sumpor osvojio je srebrnu medalju u combat sambu, u kategoriji do 71 kilograma, dok u ostatku reprezentacije imamo šest bronci.

Lea Katarina Gobec (do 80 kilograma), Tin Straža (do 88 kilograma) i Dino-Dominic Sumpor (do 79 kilograma) osvojili su broncu u sportskom sambu, dok su u combat sambu to napravili Dorina Borilović (do 80 kilograma), Luka Matošević (do 79 kg) i Dario Grgić (preko 98 kilograma).

Posebno je vrijedan rezultat Luke Matoševića, budući da je još uvijek junior, a nastupio je u seniorskoj konkurenciji.

U juniorskoj konkurenciji je Lucija Baričević osvojila treće mjesto u kategoriji do 59 kilograma.

Hrvatska je na europskom prvenstvu bila pod vodstvom Hrvoja Petranovića, izbornika reprezentacije u sportskom sambu te Dejana Gunjavića, izbornika combat sambo reprezentacije.

Na prvenstvu je nastupilo 523 natjecatelja iz 29 država europskog kontinenta, a Hrvatska je po broju medalja osvojila osmo mjesto u ukupnoj konkurenciji.

Hrvoje Petranović i Dino Dominic Sumpor (Foto: Hrvatski sambo savez)

Hrvoje Petranović i Patrik Sumpor (Foto: Hrvatski sambo savez)

Hrvoje Petranović i Lea Katarina Gobec (Foto: Hrvatski sambo savez)

Lea Katarina Gobec, Tin Straža i Luka Matošević (Foto: Hrvatski sambo Savez)

Dejan Gunjavić, Luka Matošević, Lea Katarina Gobec i Tin Straža (Foto: Hrvatski sambo savez)

Dario Grgić (Foto: Hrvatski sambo savez)

Dorina Borilović (Foto: Hrvatski sambo savez)

Lucija Baričević (Foto: Hrvatski sambo savez)